Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Torus Wybrzeże Gdańsk i KPR Autoinwest Żukowo sformalizowały współpracę

Grające w PGNiG Superlidze Torus Wybrzeże Gdańsk oraz występujący w Lidze Centralnej KPR Autoinwest Żukowo podpisały umowę o współpracy, na mocy której oba kluby, które od kilku sezonów nawzajem sobie pomagają, będą jeszcze bliżej związane.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
zawodnicy Torus Wybrzeża Gdańsk Materiały prasowe / Materiały prasowe / Torus Wybrzeże Gdańsk / Na zdjęciu: zawodnicy Torus Wybrzeża Gdańsk
Kooperacja pomiędzy klubami z Gdańska i Żukowa trwa już od kilku sezonów. W składzie Torus Wybrzeża jest m.in. Damian Woźniak, który karierę seniorską rozpoczynał właśnie w ekipie z Żukowa. Przed obecnym sezonem do drużyny prowadzonej przez duet trenerski Mariusz Jurkiewicz - Jakub Bonisławski dołączyli Maciej Papina i Rafał Stępień, którzy w ubiegłym sezonie byli wyróżniającymi się postaciami nowego partnera.

Współpraca działa w obie strony. W zespole z Żukowa występuje wielu zawodników, którzy podczas okresu juniorskiego byli w strukturach Wybrzeża. W sezonie 2022/23 w ekipie z Kaszub będą grali Bartosz Andrzejewski, Krzysztof Jagielski i bramkarz Adam Witkowski, który w ubiegłym sezonie zadebiutował w PGNiG Superlidze.

Podstawowym celem współpracy jest udoskonalenie działań szkoleniowych gwarantujących osiągnięcie najlepszych wyników sportowych obu klubów. - To proces długofalowy i kontynuacja wspólnego projektu pod kątem rozwijania naszej młodzieży. Potrzebujemy miejsca, gdzie mogą się rozwijać i zdobywać minuty oraz doświadczenie na parkiecie - powiedział Jacek Pauba, prezes Torus Wybrzeża Gdańsk.

Zawodnicy oprócz treningów i gry w zespole występującym w Lidze Centralnej będą również trenować z superligową drużyną, by w przyszłości ich awans sportowy przebiegł bezboleśnie. - Oprócz gry w Żukowie z nami trenują, ale najważniejsza jest gra w warunkach meczowych. To też tworzenie całej struktury systemu szkolenia w regionie, w oparciu o dwa odrębne podmioty, by proces był jak najbardziej jednolity i zaczynał się jak najwcześniej. Dążymy do tego, by obniżać wiek, w którym angażujemy młodych ludzi. Najzdolniejsi zawodnicy mają trafiać do nas i przygotowywać się do superligowych wyzwań w klubie z Żukowa występującym w silnej Lidze Centralnej - podkreślił Pauba.

Współpraca jest ważna dla obu klubów. - Ta współpraca dla mnie i dla naszego klubu jest przede wszystkim współudziałem w kreowaniu rozwoju kolejnych zawodników. Jest to praca z juniorami starszymi, która ma zaowocować grą w Lidze Centralnej, a docelowo w PGNiG Superlidze. Ostatnie lata pokazały, że taka relacja pomiędzy klubami przynosi wiele korzyści. Przykładem zawodnika, który przeszedł modelową drogę jest Maciej Papina, który w drużynie z Żukowa nabrał szlifu i szykuje się obecnie do debiutu w PGNiG Superlidze oraz Rafał Stępień, którego pozyskaliśmy z klubu z Elbląga, a teraz dołączył do gdańskiego zespołu - wyjaśnił Sławomir Scharmach, prezes KPR Autoinwest Żukowo.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: szaleństwo się opłaciło. Tak bramkarz został bohaterem


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy współpraca zespołów z Gdańska i Żukowa przyniesie korzyść każdej ze stron?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (2)
 • w Zgłoś komentarz
  No i to jest działanie dla obu stron korzystne. Jedni sie ogrywają w LC drudzy awansują do Superligii.Oby tylko nie pozostało na papierze...
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×