Mistrzynie Polski mogą zagrać w Pucharze Europy. Jest jednak problem

Drużyna BHT Byczki Kowalewo Pomorskie niedawno osiągnęła niemałe sukcesy w postaci mistrzostwa Polski seniorek i Pucharu Polski. Teraz ten zespół stanął przed szansą wyjazdu na prestiżowy turniej. Przeszkodą są jednak fundusze.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
BHT Byczki Kowalewo Pom Facebook / BHT Byczki Kowalewo Pom. / BHT Byczki Kowalewo Pom.
Podopieczne Roberta Bejgiera mają za sobą bardzo udany czas. Zdobycie mistrzostwa Polski i Pucharu Polski chyba mówi samo za siebie. Zespół, który składa się z młodych i pracowitych dziewczyn, takie sukcesy święcił w plażowej odmianie piłki ręcznej.

"Naszą dyscyplinę charakteryzuje zasada fair play, bardzo pozytywne emocje i przyjaźń między wszystkimi drużynami. Czujemy się jak wielka sportowa rodzina, nie spotka się takiego niesamowitego klimatu nigdzie indziej jak podczas turniejów piłki ręcznej plażowej. Dla każdej z nas jest to ogromna radość i największy sportowy zaszczyt. Jednakże okazało się, że zdobycie tytułu mistrzyń polski otwiera nam bramę do naprawdę wielkich rzeczy" - tłumaczy na zrzutka.pl Magdalena Mazur, zawodniczka BHT Byczki.

Te "wielkie rzeczy" to między innymi turniej EHF Champions Cup, który odbędzie się na portugalskiej wyspie Santa Porto (Madera) w dniach 20-23 października 2022. Byczki chcą wziąć udział w tych zawodach.

Problemem są jednak finanse. "Niestety, koszty wyjazdu, czyli przelot, noclegi i wyżywienie dla 12-osobowej kadry, są porażająco wysokie, w związku z szalejącą inflacją oraz odległym od Polski miejscem. Jednakże się nie poddajemy, stajemy na głowie, by ta niesamowita szansa nam nie uciekła" - wyjaśnia Mazur.

Byczkom pomóc może każdy (tutaj >>). Celem zbiórki prowadzonej w sieci jest uzbieranie 30 tys. złotych.

Zobacz także:
Portugalia: Sensacja na inaugurację. Falstart FC Porto w walce o mistrzostwo
Żołnierskie słowa trenera i przełamanie puławskiego kompleksu

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: partnerka Milika błyszczała w Paryżu


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×