Wielki mecz kielczan! Łomżą Industria lepsza od THW Kiel

Ogromnych emocji dostarczyło spotkanie 4 kolejki Ligi Mistrzów. Szczypiorniści Łomży Industrii po fantastycznym pojedynku pokonali THW Kiel 40:37.

Aneta Szypnicka-Staniec
Karl Wallinus (z lewej) i Nicolas Tournat (z prawej) PAP / Piotr Polak / Karl Wallinus (z lewej) i Nicolas Tournat (z prawej)
Od jedenastu lat szczypiorniści z województwa świętokrzyskiego nie przegrali z zespołem z Kilonii - ostatni raz Zebry triumfowały w Hali Legionów 6 marca 2011, od tego czasu sześciokrotnie lepsi okazywali się kielczanie, dwa razy padł remis. Mistrzowie Polski w czwartek walczyli jednak nie tyle o podtrzymanie dobrej passy, co o dwa niezwykle ważne punkty i ustalenie rozkładu sił w grupie B.

Gdy szczypiorniści wybiegli na parkiet, statystyka przestała mieć jakiekolwiek znaczenie. Lepiej rozpoczęli żółto-biało-niebiescy, którzy błyskawicznie wyszli na prowadzenie 2:0. Kilończycy szybko jednak pokazali, że ich przedmeczowe zapowiedzi to nie było czcze gadanie i ostro wzięli do pracy, natychmiast doprowadzili do remisu i gra zrobiła się bardzo wyrównana.

Tempo momentami było naprawdę szaleńcze - aż trzydzieści osiem bramek padło w pierwszej połowie, a na boisku trwała prawdziwa wymiana ciosów. Tałant Dujszebajew rotował składem, jego podopieczni bardzo dobrze spisywali się ofensywie.

Do 20. minuty każde mrugnięcie okiem mogło skutkować przegapieniem fantastycznej akcji. Później gra nieco zwolniła, kilkoma wspaniałymi paradami popisał się Andreas Wolff, czym w zachwyt wprawiał kieleckich kibiców.

Drugą część meczu znów od dwóch bramek z rzędu zaczęli gospodarze - po przerwie szybko trafili Nedim Remili i Szymon Sićko, ale ponownie szczypiorniści THW doprowadzili do remisu, a po chwili to oni wyszli na prowadzenie. Przeciąganie liny trwało, żadna z drużyn nie mogła wypracować większej przewagi. Mecz natomiast obfitował w niesamowite akcje - co rusz gracze obu drużyn zachwycali fenomenalnymi atakami.

W szeregach gości szaleli Eric Johansson i Magnus Landin, kielczanie mieli jednak odpowiedź na każde ich zagranie. Wynik cały czas oscylował wokół remisu, a emocje rosły z każdą upływającą do ostatniej syreny minutą.

Na dwie minuty przed końcem Wolff obronił rzut karny wykonywany przez Magnusa Landina. Kielczanie mieli bramkę przewagi, piłkę i Alexa Dujshebaeva. Hiszpański rozgrywający zrobił to, co potrafi najlepiej - w najważniejszym momencie spotkania pokonał golkipera rywali. Dwukrotnie. Mistrzowie Polski zwyciężyli 40:37.

Łomża Industria Kielce - THW Kiel 40:37 (19:19)