Obiecujący Start. Z Galiczanką Lwów o czwarty triumf

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Marcin Gadomski / EKS Start Elbląg / Zawodniczki EKS Startu Elbląg
Materiały prasowe / Marcin Gadomski / EKS Start Elbląg / Zawodniczki EKS Startu Elbląg
zdjęcie autora artykułu

Kapitalny początek rozgrywek ma EKS Start Elbląg. Ekipa Romana Monta zamyka obecnie podium, a z Galiczanką Lwów zawalczy we wtorek o czwarty triumf w tym sezonie zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet.

Elblążanki dawno nie zanotowały tak udanego startu w rozgrywkach. Ich aktualny bilans to trzy zwycięstwa i porażka, co daje im obecnie trzecie miejsce w PGNiG Superlidze Kobiet. Zespół Romana Monta w minionej kolejce niespodziewanie zwyciężył na wyjeździe z Eurobudem JKS Jarosław, a we wtorek chce pójść za ciosem.

EKS Start Elbląg podejmie Galiczankę Lwów. - Analizuję grę Galiczanki praktycznie już od meczu w Jarosławiu. Na każdy mecz staram się dobrać taktykę pod dany zespół. Mimo, że jest to stosunkowo młody zespół, to jest on dobrze zorganizowany. Znamy już jego mocne i słabe strony - zdradził Roman Mont w rozmowie dla klubowych mediów.

- Uważam, że jeśli nie zachłyśniemy się dobrymi wynikami w ostatnich meczach i nie zabraknie najważniejszej dla sportowca cechy, czyli pokory, to jesteśmy w stanie ten mecz wygrać. Galiczanka najlepiej w Superlidze wykorzystuje błędy własne, więc jeśli tych błędów będzie stosunkowo niewiele, to korzystny wynik jest w zasięgu - dodał szczerze trener elbląskiego klubu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: "będę tęsknić". Kto tak powiedział do Federera?

Ekipa z Ukrainy w PGNiG Superlidze Kobiet radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Szczypiornistki ze Lwowa znajdują się obecnie na szóstym miejscu w ligowej stawce.  -Jest to na pewno dla nas jakieś nowe doświadczenie, styl gry zespołu z Lwowa lekko różni się od tego, z którym miałyśmy do czynienia dotychczas - skomentowała rozgrywająca EKS Startu Elbląg, Paulina Stapurewicz.

- Myślę, że kluczem jest przede wszystkim zrealizowanie wszystkich założeń postawionych przez trenera, cierpliwa gra i utrzymanie tzw. "porządku" na boisku. Bez tego występują błędy i łatwe straty. Jesteśmy młode i czasami łapiemy się na tym, że na boisku występuje chaos. Jednak pracujemy nad tym i myślę ze z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej - zakończyła Stapurewicz.

Mecz EKS Start Elbląg - Galiczanka Lwów odbędzie się 11 października (wtorek) o godzinie 18:00. Transmisję na żywo przeprowadzi TVP Sport.

Czytaj także: Co za występ! Fenomenalna Barbara Zima bohaterką mistrzyń Polski Szalony mecz w Kaliszu. Energa MKS wróciła z dalekiej podróży

Źródło artykułu: