Polki odpoczywają po heroicznej walce, decydujące starcia w Lublanie i Celje

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Sanjin Strukic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Valentina Blażević
Getty Images / Sanjin Strukic/Pixsell/MB Media / Na zdjęciu: Valentina Blażević
zdjęcie autora artykułu

Piątego dnia ME 2022 piłkarek ręcznych do rywalizacji o punkty powracają ekipy z grup A i B. W Lublanie oraz Celje dojdzie we wtorek do ostatecznych rozstrzygnięć.

W grupie A pewne awansu do rundy głównej Mistrzostw Europy 2022 piłkarek ręcznych są Norwegia i Węgry, ale to nie oznacza, że nie mają o co grać, gdyż ekipa z pierwszego miejsca do kolejnej fazy turnieju zabiera ze sobą aż cztery punkty.

Inny wynik niż triumf aktualnych złotych medalistek będzie jednak sporą niespodzianką. Skandynawki w EHF EURO passę mają znakomitą i we wtorek mogą przedłużyć tę bajeczną serię do piętnastu zwycięstw.

Interesująco zapowiada się starcie Chorwacji z debiutującą w ME 2022 Szwajcarią, która ma ogromne ambicje i przebłyski dobrej gry. Szwajcarki przyjechały do Lublany po naukę, ale gdy pokonają swoje najbliższe rywalki ponad trzema bramkami, będą mogły z tych mistrzostw wyciągnąć jeszcze więcej.

Prawie wszystko już jasne także w grupie B. Pewne dalszych występów są Dunki i Szwedki, a Słowenki znajdują się w całkiem komfortowej sytuacji. Nie dość, że grają u siebie, to jeszcze wszystko mają w swoich rękach - wystarczy im remis bądź nawet najskromniejsze zwycięstwo. W trudnym położeniu są za to Serbki. Żeby awansować bezpośrednio i nie oglądać się na innych, musiałyby wygrać ze Słowenią różnicą ponad siedmiu bramek.

Piąty dzień ME 2022 piłkarek ręcznych:

8 listopada (wtorek)

Grupa A

18:00 / Chorwacja - Szwajcaria  20:30 / Norwegia - Węgry

Grupa B

18:00 / Słowenia - Serbia  20:30 / Dania - Szwecja

Czytaj także: Cud na mistrzostwach Europy! Panie, jesteście wspaniałe Mariola Wiertelak zabłysnęła! To zagranie dało nam zwycięstwo [WIDEO]

ZOBACZ WIDEO: #dziejesięwsporcie: nagranie wyświetlono ponad 2 mln razy. Co za gest!

Źródło artykułu: