Piotrkowianin nie poprawił sobie humoru na koniec roku

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Zawodnicy Piotrkowianina Piotrków Trybunalski
WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Zawodnicy Piotrkowianina Piotrków Trybunalski
zdjęcie autora artykułu

Piotrkowianin znowu bez sukcesu w PGNiG Superlidze. Po porażce z Ostrovią (26:30) drużyna Bartosza Jureckiego spędzi przerwę zimową na przedostatniej pozycji.

Dla Piotrkowianina była to trudna runda jesienna, najeżona przeszkodami i nieoczekiwanymi zdarzeniami. Zaczęło się jeszcze w okresie przygotowawczym, gdy Jan Stolarski zerwał więzadła krzyżowe. Dla drużyny Bartosza Jureckiego był to wielki cios, kilka miesięcy temu Stolarski napędzał grę rewelacji rozgrywek i jego nieobecność mocno odbiła się na postawie Piotrkowianina. Po drodze zdarzyło się jeszcze kilka mniej lub bardziej poważnych urazów i Bartosz Jurecki musiał natrudzić się przy składaniu siódemki. Z konieczności m.in. sprawdzał na prawym rozegraniu skrzydłowego Marcina Matyjasika.

Przed końcem rundy do sprawności wrócił ściągnięty latem Paweł Kowalski, po kilku spotkaniach nieobecności Eryk Pstrąg ponownie znalazł się w kadrze, ale np. w ostatnim spotkaniu w 2022 roku zabrakło lidera - reprezentacyjnego środkowego Piotra Jędraszczyka. Gracze Piotrkowianina nie zamierzali jednak narzekać na swój los i pod nieobecność podstawowego rozgrywającego zagrażali Ostrovii, szczególnie przed przerwą.

Beniaminek także musiał radzić sobie z osłabieniami (brak Łukasza Gieraka), w jego rolę wcielił się Kamil Adamski. Ostrovia mogła liczyć w bramce na Mikołaja Krekorę, ale Kacper Ligarzewski także dużo dawał swojemu zespołowi. Żadna ze stron nie potrafiła na dobre przejąć inicjatywy, choć przed przerwą lepiej spisywał się Piotrkowianin. Jego przewaga została jednak błyskawicznie zniwelowana, po części dzięki interwencjom Krekory. W ostatnim kwadransie rozstrzelał się jeszcze Adamski i nawet świetna końcówka Piotra Swata nie uratowała Piotrkowianina.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Arged KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 26:30 (15:12)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski - Wawrzyniak 1, Doniecki 1, Matyjasik 6/4, Szopa 3, Pstrąg, Swat 7, Filipowicz, Surosz 2, Pożarek, Mosiołek 1, Kowalski 3, Pacześny 2. Karne: 4/5 Kary: 8 min (Doniecki - 6 min., Surosz - 2 min.)

ARGED KPR: Krekora 1, Balcerek, Zimny - Adamski 9/2, Klopsteg 5, Wadowski 2, Marciniak 5/3, Misiejuk 1, Tomczak 2, Wojciechowski 1, Szych, Szpera 2, Przybylski 1, Gajek 1. Karne: 5/5 Kary: 4 min (Adamski, Misiejuk)

ZOBACZ WIDEO: Niespodziewany bohater Polaków na mundialu. "To przykład"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy jesteś rozczarowany postawą Piotrkowianina w tym sezonie?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)