Ciasno w walce o piąte miejsce. Chrobry dołączył do stawki

Grupa Azoty Unia Tarnów mogła przypieczętować tytuł rewelacji rundy jesiennej, ale w końcówce meczu z Chrobrym Głogów dopadła ją zadyszka (23:25).

Marcin Górczyński
Witalij Nat WP SportoweFakty / Mateusz Komperda, Artur Starczewski / Na zdjęciu: Witalij Nat
Jeszcze na 10 minut przed końcem sprawy zmierzały do szczęśliwego scenariusza dla tarnowian. Gra Unii załamała się jednak w ostatnim fragmencie, drużyna Tomasza Strzębały przegrała 3:6, popełniając sporo błędów. Chrobry odżył za sprawą Ołeksandra Tilte, po golu Ukraińca z karnego głogowianie prowadzili już dwoma bramkami, ale Unia miała jeszcze swoje szanse. Na niewiele ponad minutę przed końcem wyprowadzali akcję na remis, jednak Taras Minocki nadział się na obronę i Wojciech Styrcz po kontrze przypieczętował sukces.

Chrobry dołączył do grona drużyn z 19 punktami, razem z Unią i Wybrzeżem, ale gdańszczanie mają przed sobą jeszcze ostatni tegoroczny mecz.

Wcześniej to Unia mogła być bardziej zadowolona ze swojej postawy. 10 minut po przerwie Chrobry zmagał się z kryzysem i przegrywał 15:19. Dużo zmieniło się po czasie na żądanie trenera Nata, po kilku próbach jego zespół w końcu złamał Patryka Małeckiego i doprowadził do remisu (a potem zaczął przejmować inicjatywę).

Grupa Azoty Unia Tarnów - Chrobry Głogów 23:25 (12:13)

Unia: Małecki, Bartosik - Podsiadło 7, Minocki 5, Zahirović 3, Matsuura 3, Buszkow 2, Yoshida 2, Sanek 1, Kowalik, Sikora, Kasahara, Małek, Wajda, Słupski, Mrozowicz

Chrobry: Derewiankin, Stachera - Tilte 8, Strycz 4, Paterek 3, Kosznik 3, Dadej 2, Matuszak 2, Otrezov 1, Jamioł 1, Klinger 1, Warmijak, Orpik, Grabowski, Zdobylak, Wiatrzyk,

Czy Chrobry zajmie piąte miejsce na koniec sezonu?