Zmiana na skrzydle MMTS-u. Górnik skusi talent z Kwidzyna?

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Jakub Szyszko
WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: Jakub Szyszko
zdjęcie autora artykułu

W Kwidzynie myślą o nowym sezonie. Według sport.tvp.pl, do MMTS-u ma przenieść się Mateusz Kosmala z Torus Wybrzeża Gdańsk, który może zastąpić Jakuba Szyszkę.

Mateusz Kosmala po pięciu latach wróci do Kwidzyna. Prawoskrzydłowy nie zaistniał w barwach MMTS-u, spędził dwa lata na wypożyczeniu w Warmii Olsztyn, a od trzech sezonów występuje w Wybrzeżu. W gdańskim zespole stał się jednym z liderów, rzucił 231 bramek w Superlidze. Niedawno znalazł się nawet w kręgu zainteresowań selekcjonera Patryka Rombla.

Jego transfer do Kwidzyna uprawdopodabnia odejście Jakuba Szyszki. Prawoskrzydłowy, którego po sezonie 2020/21 uznano za objawienie Superligi, może trafić do Zabrza. To nie pierwszy raz, gdy Górnik zgłasza się po 21-latka. Kiedy MMTS w czerwcu 2021 roku stanął nad przepaścią i groził mu upadek, zabrzanie byli ponoć blisko zakontraktowania Szyszki. Kosmala miałby stworzyć nowy duet na prawej stronie z Alanem Guziewiczem.

MMTS nie planuje zresztą rewolucji kadrowej, czego dowodem niedawne przedłużenie kontraktu z Ryszardem Landzwojczakiem. Obrotowy podpisał umowę ważną do 2025 roku.

ZOBACZ: Odrodzenie Kamila Adamskiego w Superlidze Słoweński talent zastąpi Palmarssona?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wielka feta w Buenos Aires!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty