Liga Mistrzów: Dobre wieści z Zagrzebia. Magdeburg zagrał dla Orlen Wisły

PPD Zagrzeb - główny rywal płockiej Wisły w walce o awans do fazy pucharowej, przegrał swoje spotkanie w Lidze Mistrzów. Chorwaci nie sprostali niemieckiemu Magdeburgowi, ulegając 25:31.

Paweł Nowakowski
zawodnicy Orlen Wisły Płock Materiały prasowe / PGNiG Superliga / Na zdjęciu: zawodnicy Orlen Wisły Płock
Szczypiorniści Aalborg Handbold w skandynawskich derbach okazali się lepsi od norweskiego Elverum Handball. Wicemistrzowie Danii już do przerwy mieli bezpieczną zaliczkę, spory udział w takim obrocie spraw miał bramkarz Mikael Aggefors. Aalborg po przerwie poszedł za ciosem, pieczętując piąte zwycięstwo Duńczyków w Lidze Mistrzów.

Celje Pivovarna Lasko przed tygodniem było o włos od ogrania Barcelony. Tym razem najmłodszy zespół w całej stawce udał się na północ Niemiec - do Kilonii na starcie z THW Kiel. Słoweńcy dzielnie walczyli, ale jedynie do przerwy. W drugiej części podopieczni Filipa Jichy odjechali rywalom, rzucając po zmianie stron aż 22 bramki. Kibice oglądali koncertowa grę Magnusa Landina - lewoskrzydłowy oddał 9 rzutów, nie myląc się ani razu.

Kibice w Kielcach liczyli, że Pick Szeged urwie punkty Barcelonie, co sprawiłoby, że w ostatniej kolejce mistrzowie Polski mogliby przeskoczyć hiszpański zespół i wygrać swoją grupę. Obrońca tytułu błyskawicznie rozwiał wątpliwości, już do przerwy mając dziesięć bramek zaliczki. Między słupkami wybitne zawody rozgrywał bowiem Gonzalo Perez de Vargas. Druga część spotkania to była jedynie formalność. Zwycięstwo Dumy Katalonii w "kieleckiej" grupie stało się faktem.

Wzrok fanów płockiej Wisły skierowany był na stolicę Chorwacji - Zagrzeb. Zespół z Bałkanów gościł mistrza Niemiec i najlepszą drużynę świata, SC Magdeburg. Podopieczni Slavko Goluzy równorzędnym rywalem byli jedynie do przerwy. Wyborną dyspozycję potwierdził kolejny raz Kay Smits. Holender godnie zastępuje kontuzjowanego Omara Ingi Magnussona, wraz z Lukasem Mertensem poprowadził Gladiatorów do ósmej wygranej w sezonie. Zagrzeb zaległy wyjazdowy mecz z FC Porto zagra w najbliższą niedzielę 26 lutego.

Oba polskie kluby swoje spotkania rozegrają w czwartek 23 lutego, a ich rywalami będą drużyny z ligi francuskiej. Do Płocka zawita mistrz Francji, Paris Saint-Germain (mecz o godzinie 18:45), z kolei HBC Nantes podejmie Industrię Kielce (godz. 20:45).