Wojna nerwów w Chorzowie. Zadecydowała końcówka

Po zaciętej końcówce MKS PR URBIS Gniezno pokonał na wyjeździe Ruch Chorzów 34:32. Liderką drużyny z pierwszej stolicy Polski była Monika Łęgowska, autorka 11 bramek.

Mateusz Domański
Monika Łęgowska Materiały prasowe / MKS PR Gniezno / Na zdjęciu: Monika Łęgowska
Początek meczu KPR Ruch Chorzów - MKS PR URBIS Gniezno był bardzo zacięty. To oczywiście żadna niespodzianka, bo przecież spotkały się drużyny z dna ligowej tabeli. Minimalnie lepiej prezentowały się gospodynie. Podopieczne Ivo Vavry popełniały trochę mniej błędów.

W ósmej minucie "Niebieskie" prowadziły 5:3. Nieco później rywalki doprowadziły do remisu. Bramkę na 5:5 zdobyła Karolina Kasprowiak. Następnie skutecznie interweniowała Dominika Hoffmann, a po chwili gnieźnianki po raz pierwszy w tym spotkaniu wyszły na prowadzenie.

Gnieźnianki nabrały wiatru w żagle i w 14. minucie prowadziły już 9:5. Ruch złapał wyraźną zadyszkę. Osiem minut później MKS prowadził natomiast 14:9. Miejscowe nie miały zbyt wielu argumentów. Przed przerwą nieco jednak podgoniły rywalki - było 15:17.

Drugą połowę MKS zaczynał z bagażem trwających dwóch kar. Rywalki próbowały to wykorzystać, jednak finalnie nie zdołały zmniejszyć strat. Ruch do remisu doprowadził w 38. minucie. Wtedy spotkanie zaczęło się od nowa... Na taki obrót spraw zareagował sztab szkoleniowy MKS-u, prosząc o timeout.

Później rozpoczęła się wymiana ciosów. Na kwadrans przed końcem było 26:25 dla MKS-u. W 50. minucie natomiast znów mieliśmy remis. Wówczas stało się jasne, że o końcowym wyniku najpewniej zadecydują detale w postaci choćby tego, która drużyna popełni mniej błędów.

Było generalnie pewne, że ostatnie minuty będą szalenie emocjonujące. W 56. minucie gnieźnianki prowadziły 32:30. Później było jeszcze trochę walki, ale finalnie lepszy był właśnie MKS, różnica natomiast wyniosła dwie bramki.

KPR Ruch Chorzów - MKS PR URBIS Gniezno 32:34 (15:17)

Ruch: Ciesiółka, K. Gryczewska - Polańska 9, Wiśniewska 6, Bondarenko 5, Sytenka 4, Jasinowska 3, Doktorczyk 2, Masalova 2, Masiuda 1, Iwanowicz, Bury, Kolonko, Stokowiec, Miłek, Kiel.

MKS: Hoffmann - Łęgowska 11, Nurska 7, Hartman 4, Siwka 3, Kaczmarek 3, Matysek 2, Kuriata 2, Świerżewska 1, Chojnacka, Widuch, Giszczyńska, Guziewicz.