Serbski talent jeszcze nie zagra w Kielcach. Tłok na środku Industrii

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: szczypiorniści Łomży Industria Kielce
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: szczypiorniści Łomży Industria Kielce
zdjęcie autora artykułu

Stefan Dodić kolejne dwa lata spędzi na wypożyczeniu. Utalentowany serbski środkowy jest związany kontaktem z Industrią Kielce.

Portal Balkan-Handball twierdzi, że po okresie wypożyczenia do RK PPD Zagrzeb Stefan Dodić przeprowadzi się do Słowenii i będzie zawodnikiem Celje Pivovarna Lasko. W drużynie Browarników miałby zostać do 2025 roku. O rok dłużej obowiązuje jego umowa z Industrią Kielce.

20-latka uznaje się za jeden z największych talentów europejskiego rozegrania. W 2022 roku wybrano go najlepszym zawodnikiem mistrzostw Europy juniorów i wystąpił w reprezentacji Serbii podczas MŚ 2023. W tym sezonie Ligi Mistrzów Dodić uzbierał 25 bramek w 14 meczach w barwach RK PPD. Wcześniej zbierał doświadczenie głównie w Macedonii w Vardarze Skopje i Ohrydzie.

Na środku rozegrania kieleckiego klubu panuje zresztą spory tłok. Niepodważalną pozycję mają Igor Karacić i Daniel Dujshebaev, ale ze względu na problemy finansowe i niejasną przyszłość zespołu obsada tej pozycji nie jest jeszcze ostatecznie znana. Od sezonu 2023/24 zacznie obowiązywać umowa Piotra Jędraszczyka, w przypadku reprezentanta Polski w grę wchodzi wypożyczenia poza Polskę albo do Gwardii Opole, ale nie jest wykluczone, że jednak trafi do Kielc. Po raz kolejny z SC DHfK Lipsk łączy się Michała Olejniczaka, kadrowicz może opuścić Industrię po bieżących rozgrywkach.

To nie koniec możliwych rozwiązań na rozegraniu, bo po poważnej kontuzji kolana do dyspozycji będzie Islandczyk Haukur Thrastarson. Za kilka miesięcy zawodnikiem Industrii zostanie utalentowany Izraelczyk Yoav Lumbroso z Limoges.

ZOBACZ: Azoty znowu straciły punkty Sportowy awans Polki

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: słynna narciarka wzięła piłkę do kosza. A potem taka mina!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty