Wicelider nie zagroził mistrzowi. Zagłębie o krok od perfekcyjnego sezonu

MKS Zagłębie Lubin musi wykonać jeszcze jeden krok, by zakończyć sezon bez porażki. W środę ich wyższość po raz czwarty w tym sezonie musiał uznać MKS FunFloor Lublin. Wicelider PGNiG Superligi kobiet przegrał 22:28.

Jakub Fordon
Zawodniczki MKS Zagłębia Lubin Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Zawodniczki MKS Zagłębia Lubin
W tym sezonie lubinianki są klasą samą dla siebie. Nikt nie jest w stanie przerwać ich serii zwycięstw w PGNiG Superlidze Kobiet. MKS Zagłębie Lubin ma spore szanse na to, aby zakończyć rozgrywki bez porażki.

W środę po raz czwarty w tym sezonie mistrz Polski, który zapewnił już sobie obronę tytułu, mierzył się z wicemistrzem. Ten walczy już tylko o to, by tegoroczne rozgrywki zakończyć ponownie na drugim miejscu.

Po wyrównanym początku Zagłębie w premierowej odsłonie popisało się serią bramkową. Dzięki niej mistrz Polski prowadził trzema bramkami (8:5). MKS FunFloor Lublin na chwilę złapał kontakt, ale po raz kolejny zespół gości zaczął seryjnie trafiać. Stąd też ich przewaga zdecydowanie wzrosła (14:8).

Ostatecznie gospodynie zeszły na przerwę ze stratą trzech bramek (11:14). W samej końcówce trafiały tylko one i zadbały o to, by wynik ten był nienajgorszy.

W drugiej połowie mistrz Polski szybko wrócił do sześciobramkowej przewagi (20:14). Tylko na chwilę miejscowe zniwelowały stratę do trzech "oczek" (19:22), bo chwilę później znów różnica była znacząca.

W końcówce Zagłębie osiągnęło najwyższe prowadzenie (27:20). Ostatecznie nie udało im się go utrzymać, bo ostatnie trafienie zanotował MKS FunFloor. Wicemistrz Polski ostatecznie przegrał po raz czwarty w tym sezon z drużyną z Lubina, tym razem wynikiem 22:28.

Tym samym mistrz Polski ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie przed końcem sezonu. Ich rywalem będzie MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. W domowym meczu faworytem będzie oczywiście Zagłębie, które ma wielką okazję na to, by zakończyć rywalizację z kompletem 28 zwycięstw.

MKS FunFloor Lublin - MKS Zagłębie Lubin 22:28 (11:14)