Fantastyczny sezon MKS Zagłębia Lubin. Czegoś takiego nie mieliśmy w lidze od lat!

MKS Zagłębie Lubin pokonało w niedzielę Piotrcovię Piotrków Trybunalski i kończy sezon 2022/2023 z kompletem zwycięstw oraz punktów! Czegoś takiego w PGNiG Superlidze Kobiet nie mieliśmy od lat.

Małgorzata Boluk
MKS Zagłębie Lubin PAP / Sebastian Borowski / MKS Zagłębie Lubin
Oba zespoły od samego początku narzuciły sobie bardzo szybkie tempo gry w ataku. I lepiej odnajdywały się w nim zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego, którym w ofensywie wychodziło niemalże wszystko.

Po kontrze Justyny Świerczek ekipa gości prowadziła już różnicą trzech bramek (3:6 w 5'), ale trener Bożena Karkut przerwy na żądanie jeszcze nie brała. W miarę upływu czasu jej zawodniczki zaczęły się rozkręcać i pięć minut później złapały kontakt po rzucie Anety Łabudy. Warto dodać, że w meczu nie mogła zagrać Adrianna Górna, która doznała kontuzji ręki. Uraz wykluczy ją także ze starcia o Puchar Polski.

Drużynie gości spadła skuteczność, a MKS Zagłębie Lubin znalazło sposób na to, żeby odrobić straty z nawiązką. Strzałem w dziesiątkę były liczne podania do koła, gdzie fantastycznie spisywała się Joanna Drabik (14:11 w 20'). Obrotowa Miedziowych po dwudziestu minutach gry miała na swoim koncie już sześć bramek!

W kontrach szalała z kolei Aneta Łabuda i przewaga mistrzyń z minutę na minutę rosła (18:12 w 25'). Piotrkowianki w drugim kwadransie zdobywały bramki za sprawą prawoskrzydłowej Patrycji Królikowskiej lub po rzutach karnych, które bardzo pewnie egzekwowała Silvie Polaskova.

Złote medalistki bardzo chciały zakończyć sezon z kompletem zwycięstw i drugą połowę rozpoczęły tak, jakby na tablica wyników wskazywała remis. Na uwagę zasługiwała bardzo dobra postawa Miedziowych w defensywie. Ich rywalki w kwadrans zdobyły zaledwie trzy bramki (27:18 w 45').

Lubinianki utrzymały koncentrację do ostatniego gwizdka sędziów, efektowne wrzutki kończyła Daria Michalak, a po końcowej syrenie radość nie miała końca. Nic dziwnego, gdyż MKS Zagłębie Lubin sezon rozegrało wprost fenomenalny. Wygrać wszystkie 28 spotkań bez straty choćby punktu? Czegoś takiego w PGNiG Superlidze Kobiet nie mieliśmy od lat.

MVP meczu została wybrana Joanna Drabik, a nagroda dla najlepszej zawodniczki drużyny gości powędrowała do Silvie Polaskovej. Dla MKS Zagłębia Lubin to trzeci mistrzowski tytuł z rzędu.

MKS Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 37:23 (19:15)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima, Wąż - Drabik 7, Bujnochova 5, Łabuda 5, Michalak 5, Kochaniak-Sala 4, Milojević 3, Grzyb 2, Matieli 2, Kocińska, Pankowska.