Podwójna rola i zmiany w sztabie reprezentacji Polski

Arne Senstad otrzymał zgodę od ZPRP na łączenie funkcji selekcjonera reprezentacji Polski piłkarek ręcznych z pracą w klubie. Norweg będzie mieć także nowego asystenta.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Arne Senstad Getty Images / Ivan Terron/Europa Press / Na zdjęciu: Arne Senstad
Norweski szkoleniowiec stanowisko pierwszego trenera reprezentacji Polski objął w sierpniu 2019 roku, zastępując na ławce trenerskiej Leszka Krowickiego. Arne Senstad dotychczas nie łączył prowadzenia kadry z pracą w klubie, ale to się zmieni.

Norweg oficjalnie powraca do klubowej piłki ręcznej i poprowadzi Larvik HK. - Bardzo doceniam, że Związek Piłki Ręcznej w Polsce zgodził się na zmianę klauzuli w kontrakcie, dzięki czemu mogę teraz razem trenować drużynę klubową - cieszy się 53-letni szkoleniowiec.

- Jestem wdzięczny, że otrzymałem taką możliwość. Teraz na co dzień pracuję z piłką ręczną, jest to bardzo pozytywne i wzmocni mnie jako trenera w obu miejscach - dodaje cytowany przez ZPRP.

Takiego pozwolenia z kolei nie otrzymał drugi trener kadry - Reidar Moistad, co oznaczało pożegnanie z zespołem Biało-Czerwonych. Związek Piłki Ręcznej w Polsce postawił na Adriana Struzika, który w przeszłości pełnił już podobną funkcję u boku Leszka Krowickiego w latach 2016-2019. Ostatnio był trenerem czeskiego DHK Banik Most, z którym w zeszłym roku sięgnął po mistrzostwo oraz puchar kraju.

Czytaj także:
Orlen Wisła Płock podjęła decyzję ws. szkoleniowca
Nerwowe oczekiwanie w Kielcach. Straty po finale Pucharu Polski 

ZOBACZ WIDEO: Radwańska trenowała w Monaco. Tylko spójrz z kim
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×