Znakomita informacja dla MKS Zagłębia Lubin!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Zawodniczki MKS Zagłębia Lubin
Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Zawodniczki MKS Zagłębia Lubin
zdjęcie autora artykułu

MKS Zagłębie Lubin zgłosiło kandydaturę do otrzymania dzikiej karty na występy w Lidze Mistrzyń. EHF umieściło mistrza Polski na liście klubów, które w przyszłym sezonie będą rywalizować w elitarnych rozgrywkach.

W tym artykule dowiesz się o:

To był kolejny znakomity sezon w wykonaniu MKS Zagłębia Lubin. Zespół ten obronił mistrzostwo Polski, a także okazał się najlepszy w krajowym pucharze, sięgając dzięki temu po podwójną koronę. Blisko było także, by mistrz zagrał w fazie grupowej EHF European League.

Po zakończeniu rozgrywek prezes klubu, Witold Kulesza zapowiadał, że nastąpi zgłoszenie do Ligi Mistrzyń o dziką kartę. Tym samym Zagłębie znalazło się na liście dwunastu drużyn ubiegających się o przepustkę do elitarnych rozgrywek.

We wtorek, 20 czerwca, Zagłębie poinformowało, że ich wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Dzięki temu mistrz Polski decyzją EHF znalazł się na liście zespołów, które w przyszłym sezonie powalczą w LM.

Trzeba powiedzieć, że w tym sezonie polskie kluby znalazły uznanie w oczach Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Dziką kartę do rywalizacji w LM wśród mężczyzn otrzymała Orlen Wisła Płock.

Za tydzień, we wtorek, 27 czerwca przeprowadzone zostanie oficjalne losowanie fazy grupowej. Wówczas Zagłębie pozna komplet rywalek, z którymi przyjdzie mu się mierzyć.

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #1. Zaskakujące wyznanie Adrianny Sułek. "Nie chciałam już trenować"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty