Rozczarowanie Niemców. Kosztowne przestoje gospodarzy ME 2024

Reprezentacja Niemiec wygrała 10 wcześniejszych meczów z Austrią, ale w mistrzostwach Europy 2024 tylko zremisowała 22:22. Dwukrotnie musiała odrabiać stratę czterech bramek do przeciwnika i zabrakło czasu na rozstrzygnięcie ważnego starcia.

Mecz ME 2024: Niemcy - Austria PAP/EPA / Christopher Neundorf / Mecz ME 2024: Niemcy - Austria
Hala w Kolonii ponownie wypełniła się kibicami reprezentacji Niemiec pełnymi wiary w zwycięstwo przybliżające do półfinału ME 2024. Konfrontacja z sąsiadem Austrią była nie tylko prestiżowa, ale również istotna dla sytuacji w tabeli. Przed nią Austria miała o punkt więcej niż gospodarze turnieju.

Niezależnie od sytuacji w tabeli, Niemcy byli uznawani za faworytów. Przemawiał za nimi między innymi rewelacyjny bilans w meczach z Austriakami. Od 2014 roku odnieśli z nimi 10 wygranych z rzędu. Z reguły były to zdecydowane zwycięstwa naszych zachodnich sąsiadów.

Austriacy nie wyglądali na mocno zaaferowanych ani historią spotkań, ani notowaniami bukmacherskimi i przystąpili do natarcia. Odwrócili wynik 3:4 na 6:4 i nie zwolnili. Dorzucili trzeciego gola do zaliczki na 8:5, a czwartego na 10:6. Niepokonani od początku turnieju szczypiorniści wywierali presję na przeciwnikach.

Istotne dla Niemców było zredukowanie strat na 11:12 jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy meczu. Juri Knorr pozwolił gospodarzom zejść do szatni w nieco lepszym samopoczuciu niż zapowiadał wynik sprzed kilku minut.

Kiedy Niemcy doprowadzili do remisu 13:13, można było odnieść wrażenie, że opanowali oni sytuację na boisku. Wrażenie było jednak mylne, ponieważ na półmetku drugiej połowy było ponownie 19:15 dla Austrii. Cały wysiłek, włożony przez gospodarzy w pościg, nie dał wymiernego efektu.

Pozostało gonić raz jeszcze i Niemcy częściowo postawili na swoim. W meczu, w którym wynik mocno kołysał, zrobiło się 22:22 w przedostatniej minucie. I rozstrzygnąć tego meczu nie udało się już ani gospodarzom, ani gościom.

Niemcy - Austria 22:22 (11:12)

Najwięcej bramek dla Niemiec: J. Knorr - 6, T. Kastening - 4, J. Golla, J. Koster - 3;najwięcej bramek dla Austrii: N. Bilyk - 5, S. Frimmel, L. Hutecek, T. Wagner, R. Weber, B. Zivković - 3