Kosztowny przestój Stali. Chrobry gra dalej w Orlen Pucharze Polski

Budimex Stal Gorzów przegrała 24:28 z KGHM Chrobrym Głogów w meczu Orlen Pucharu Polski. Od 9. do 25. minuty gospodarze zaliczyli kosztowny przestój, po którym nie zdołali już odrobić strat.

Michał Gałęzewski
Zawodnicy KGHM Chrobrego Głogów Materiały prasowe / Orlen Superliga / Artur Starczewski / Zawodnicy KGHM Chrobrego Głogów
Co prawda w 4 minucie po celnym rzucie Pawła  Paterka było 0:2, jednak doskonale w gorzowskim zespole grał w ofensywie Mikołaj Przybylski, który rzucił w krótkim czasie trzy bramki i to Budimex Stal wyszła na prowadzenie 4:2. Od tego momentu jednak trudno powiedzieć wiele dobrego po grze gospodarzy.

Od stanu 4:2, goście z Głogowa występujący na co dzień w Orlen Superlidze przez 16 minut rzucili 10 bramek tracąc w tym czasie jedynie dwie i po rzucie Wojciecha Dadeja było 6:12. Ostatecznie pierwszą połowę wyżej notowany zespół wygrał 14:8.

Po zmianie stron goście potrafili wyjść szybko na siedmiobramkowe prowadzenie i jeszcze na 9 minut przed końcem spotkania na tablicy wyników widniał rezultat 17:24. Od tego momentu zawodnicy z Gorzowa, głównie za sprawą bramek Piotra Orłowskiego zmniejszyli straty, ale o odrobieniu całej różnicy nie było mowy. KGHM Chrobry wygrał 28:24 i zameldował się w kolejnej rundzie Orlen Pucharu Polski.

Budimex Stal Gorzów - KGHM Chrobry Głogów 24:28 (8:14)

Budimex Stal: Nowicki - Przybylski 6, Orłowski 3, Drzazgowski 3, Lemaniak 3, Stupiński 3, Ripa 2, Renicki 2, Napierkowski 1, Pietrzkiewicz 1 oraz Zając, Wychowaniec, Nieradko, Jaszkiewicz, Droździk.
Karne: 2/2.
Kary: 10 min. (Napierkowski 4 min., Drzazgowski, Pietrzkiewicz, Droździk - po 2 min.).

KGHM Chrobry: Derewiankin, Ziemiak - Hajnos 4, Grabowski 3, Kosznik 3, Jamioł 3, Dadek 3, Skiba 3, Matuszak 2, Otreow 2, Styrcz 2, Wrona 1, Orpik 1, Paterek 1 oraz Strelnikow.