Tomasz Rosiński: Gromadzić punkty i zdobywać doświadczenie

Po sobotnim zwycięstwie nad francuskim zespołem Chambery Savoie szczypiorniści Vive Targi Kielce są na dobrej drodze by awansować do kolejnego etapu rozgrywek Ligi Mistrzów.

Dawid Bilski

Po tej wygranej podopieczni Bogdana Wenty zajmują trzecie miejsce w swojej grupie. - Sytuacja w tabeli jest bardzo dobra, ale nie możemy po tej wygranej spocząć na laurach. Musimy w kolejnych meczach gromadzić punkty i zdobywać cenne doświadczenie - mówi Tomasz Rosiński, zawodnik kieleckiej drużyny.

Początek sobotniego meczu wskazywał, że może to być wyrównany bój do samego końca. Po zmianie stron na parkiecie dominował już tylko jeden zespół i ostatecznie Vive Targi zwyciężyło 31:22. - W drugiej połowie Francuzi jakby opadli z sił. Cieszę się, że skrzętnie to wykorzystaliśmy. Bardzo dobrze funkcjonowała nasza obrona, dlatego straciliśmy tak mało bramek. W pierwszych 10 minutach po przerwie rywal rzucił nam tylko jednego gola, my za to konsekwentnie powiększaliśmy przewagę. Potem przeciwnicy zdobyli 9 bramek, w tym ponad połowę z rzutów karnych. To świadczy o wspaniałym meczu defensywy. Jest to też dobry prognostyk przed następnym spotkaniem - powiedział Rosiński dla CKsport.pl.

Kolejny pojedynek kielczanie w Lidze Mistrzów rozegrają już w najbliższy czwartek na wyjeździe. Będzie to rewanżowe spotkanie z Chambery Savoie.