Media: przejmiemy turniej po Rosji! Wielka impreza w Polsce

Kolejna duża impreza sportowa ma zagościć w Polsce. Według informacji TVP Sport, nasz kraj będzie współgospodarzem mistrzostw Europy kobiet w 2026. Wcześniej organizację odebrano Rosji.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
kibice reprezentacji Polski Getty Images / Tomasz Zasinski/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: kibice reprezentacji Polski
W 2026 roku mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet miały odbyć się w Rosji. EHF odebrała jednak organizację turnieju temu państwu.

Wiadomo, że imprezę przejmie aż pięć krajów. Według TVP Sport jednym ze współgospodarzy mistrzostw ma być Polska.

Co więcej, w naszym kraju mają się odbyć dwa najważniejsze spotkania - finał oraz mecz o brązowy medal.

Ponadto mecze rozgrywane będą najprawdopodobniej w Czechach, Słowacji, Rumunii oraz Turcji. Do oficjalnego ogłoszenia dojdzie w kwietniu tego roku.

ZOBACZ WIDEO: "Cudowna dziewczyna". Tymi zdjęciami Brodnicka zachwyciła

Mistrzostwa Europy kobiet odbywają się od 1994 roku. Polska jeszcze nigdy nie była gospodarzem tego turnieju. Biało-Czerwone zakwalifikowały się do imprezy siedem razy - wygrały 8 meczów, 2 zremisowały i zanotowały 23 porażki.

Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 28 listopada - 15 grudnia 2024 w Austrii, Szwajcarii i na Węgrzech. Polki są bliskie awansu na turniej - muszą w kwietniu pokonać outsidera z Kosowa.

Dodajmy, że od 2024 roku o medale walczyć będą 24 drużyny, a nie jak dotąd 16.

Czytaj także:
Niesamowity powrót w Głogowie. Wielka seria gości
Nie ukrywają tego. "Klub ma pewne problemy"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×