Pokaz siły w wykonaniu wicemistrza Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / KGHM MKS Zagłębie Lubin / Na zdjęciu: Magda Balsam (MKS FunFloor Lublin) z Oktawią Płomińską

Jednostronne było spotkanie 19. kolejki ORLEN Superligi kobiet w Piotrkowie Trybunalskim. MKS Piotrcovia nie miała czego szukać w starciu z MKS-em FunFloor Lublin, faworyt zwyciężył bowiem 31:20.

W niedzielę (10 marca) rozpoczęła się rywalizacja w rundzie zwycięzców ORLEN Superligi kobiet. W jednym z dwóch spotkań MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski podejmowała faworyzowany MKS FunFloor Lublin.

W 3. minucie padła pierwsza bramka, którą zdobyły miejscowe, a konkretnie skrzydłowa Patrycja Królikowska. Jak się później okazało, Piotrcovia więcej na prowadzenie nie wróciła. Wystarczył kwadrans, by przyjezdne wygrywały 8:3.

Warto podkreślić, że wówczas o czas poprosiła Agata Cecotka i przyniosło to efekt. Jej podopieczne ruszyły w pogoń za rywalkami i ostatecznie zeszły na przerwę przegrywając jedynie 11:14. To jeszcze nie zamykało meczu.

Jednak MKS potrzebował cztery minuty w drugiej połowie, by odskoczyć na 18:11. A przewaga ta stopniowo wzrastała, co sprawiło, że w końcu faworyzowane lublinianki mogły pochwalić się dwucyfrowym prowadzeniem (27:17).

Miejscowe robiły wszystko, by poprawić wynik tego pojedynku. Ostatecznie jednak ta sztuka im się nie udała. Mało tego, w samej końcówce wicemistrz Polski po raz pierwszy w tej rywalizacji odskoczył na 11 trafień i wynik ten już się utrzymał (31:20). MVP wybrana została Daria Szynkaruk, bo jako jedyna zdobyła aż siedem bramek.

W najbliższych dniach, a konkretnie w środę (13 marca) oba zespoły spotkają się ponownie. Tym razem Piotrcovia podejmie MKS w ramach ćwierćfinału ORLEN Pucharu Polski.