Kolejny dzień w biurze. Okazały triumf mistrzyń kraju

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Adrianna Górna
Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Adrianna Górna
zdjęcie autora artykułu

Takie obrazki to nie nowość. KGHM MKS Zagłębie Lubin znów dało w Orlen Superlidze Kobiet koncert gry w ataku i zdeklasowało w poniedziałek Piotrcovię Piotrków Trybunalski.

W tym sezonie nie tylko twarda obrona jest mocną stroną KGHM MKS Zagłębia Lubin, ale również świetna gra w ataku. Lubinianki mogą się pochwalić imponującą statystyką. Ekipa ze stolicy polskiej miedzi zdobyła co najmniej 35 bramek w aż 11 z 20 starć rozegranych w Orlen Superlidze Kobiet.

W meczu z Piotrcovią Piotrków Trybunalski otarły się o "czterdziestkę" i bardzo komfortowy dystans wypracowały sobie bardzo szybko. Ich rywalki notowały stratę za stratą, a lubinianki z tych "prezentów" korzystały i już w ósmej minucie prowadziły... siedem do jednego.

Im dalej, tym dla gości jeszcze gorzej (14:3 w 18'). Drużyna Agaty Cecotki miała duży problem z organizacją gry w ataku i sforsowaniem obrony mistrzyń kraju. Podopieczne Bożeny Karkut mogły grać z kolei tak, jak lubią, czyli wyprowadzając zabójcze kontry z wykorzystaniem szybkich skrzydłowych.

ZOBACZ WIDEO: "Inspiracja". Tak polska gwiazda trenuje miesiąc po porodzie

Bardzo dobrą formę z ostatnich spotkań potrzymała Adrianna Górna, która w pierwszej połowie pięciokrotnie wpisała się na listę strzelczyń, a po zmianie stron powtórzyła ten wynik i została wybrana najlepszą zawodniczką spotkania.

Mrówczą pracę w ofensywie wykonała Karolina Kochaniak-Sala, udane wejścia zaliczyły też Aleksandra Zych i Karolina Jureńczyk. Warto również dodać, że po dłuższej nieobecności zobaczyliśmy w poniedziałek na parkiecie Kingę Grzyb.

Po stronie gości raczej trudno po takim meczu doszukiwać się pozytywów, niemniej warto postawić plusik przy utalentowanej Matyldzie Mielewczyk, która z zimną krwią egzekwowała rzuty karne i zapisała przy swoim nazwisku do tego pięć asyst. Dobre momenty miała też rozgrywająca Joanna Waga oraz bramkarka Oliwia Suliga. Golkiperka miała jednak mocno utrudnione zadanie, ponieważ KGHM MKS Zagłębie Lubin przeprowadzało mnóstwo kontr i szybkich ataków.

Orlen Superliga Kobiet:

KGHM MKS Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 39:21 (20:9) KGHM MKS Zagłębie:

Zima, Maliczkiewicz - Górna 10/2, Zych 5, Michalak 4, Jureńczyk 4, Przywara 3, Pankowska 3, Drabik 2, Milczarczyk 2, Milojević 1, Kochaniak-Sala 1, Bujnochova 1, Matieli 1, Szarkova, Grzyb. Karne: 2/2 Kary: 10 min.

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka - Polaskova 5, Waga 4, Mielewczyk 4/4, Szczepanek 3, Trbović 2, Mokrzka 1, Królikowska 1, Radushko 1, Grobelna 1, Świerczek, Szczukocka. Karne: 4/4 Kary: 6 min.

Sędziowie: Andrzej Gratunik i Mariusz Wołowicz

Czytaj także: Polski klub upadnie? Jest oświadczenie Wiemy, kto zagra o awans na mistrzostwa Europy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty