LM: jednostronne węgierskie starcie

Nie było większych emocji w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym rywalizują dwie węgierskie ekipy. Faworyzowany Telekom Veszprem ograł MOL-Pick Szeged 37:30 i jest jedną nogą w ćwierćfinale.

Jakub Fordon
szczypiorniści Telekomu Veszprem Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: szczypiorniści Telekomu Veszprem
W swojej grupie Telekom Veszprem zajął najwyższe miejsce z drużyn, które nie wywalczyły bezpośredniego awansu do ćwierćfinału. Dzięki temu w 1/8 finału trafił na teoretycznie najsłabszy zespół, a konkretnie na inną węgierską ekipę Mol-Pick Szeged.

Przewaga gości w tej rywalizacji zarysowała się już na starcie (5:0). Dopiero w 6. minucie miała miejsce pierwsza bramka ze strony miejscowych, którzy już wtedy znajdowali się w trudnej sytuacji.

Szybko zdobyta przewaga sprawiła, że goście kontrolowali boiskowe wydarzenia. Jednak trafienie Imanol Garciandy z 24. minuty sprawiło, że gospodarze w końcu zbliżyli się do swoich przeciwników (15:17). Ostatecznie Telekom Veszprem zszedł na przerwę z prowadzeniem 20:17.

Po zmianie stron przyjezdni szybko odskoczyli na siedem trafień, gdy Mikita Waliupow wpakował piłkę do siatki (26:19). Miejscowi byli jednak nieustępliwi i po bramce Bence Banhidiego zniwelowali stratę do trzech "oczek" (25:28).

Mimo to Telekom Veszprem po raz kolejny zbudował siedmiobramkową przewagę, którą przypieczętował Waliupow (33:26). Wówczas do zakończenia meczu pozostało sześć minut i trudno było, by MOL-Pick Szeged odwrócił losy rywalizacji. Ostatecznie trafienie Lukasa Sandella sprawiło, że goście zwyciężyli 37:30 i są o krok od awansu do ćwierćfinału.