Derby Mazowsza bez niespodzianki. Popis defensywy Orlen Wisły

Orlen Wisła Płock zgodnie z oczekiwaniami pokonała Zepter KPR Legionowo 26:16. Wicemistrzowie Polski od początku prezentowali się bardzo dobrze przede wszystkim w defensywie, co sprawiło spore problemy ostatniej w tabeli drużynie z Legionowa.

Michał Gałęzewski
Marcel Jastrzębski Materiały prasowe / Orlen Wisła Płock / Jerzy Stankowski / Na zdjęciu: Marcel Jastrzębski
Co prawda spotkanie w Płocku można było określić mianem derbów, jednak oprócz gry w tej samej lidze i siedzibach klubów w tym samym województwie, Orlen Wisłę i Zepter KPR więcej dzieli, niż łączy. Wicelider tabeli już w 5 minucie spotkania po bramce Niko Mindegii prowadził z outsiderem 3:0.

Tego dnia płocczanie nie rzucali bramki za bramką, jednak grali bardzo dobrze w defensywie. W ciągu pierwszych 17 minut meczu, płocczanie mieli na swoim koncie tylko pięć zdobytych bramek, ale legionowianie tylko dwie. Po dwóch bramkach z rzędu Krzysztofa Tylutkiego, w 20 minucie, przy stanie 5:4 o czas poprosił Xavier Sabate.

Do przerwy szczypiorniści Orlen Wisły Płock powiększali już tylko swoją przewagę i po bramce Michał Daszka w ostatniej minucie przed przerwą, schodzili do szatni przy wyniku 11:7. Po zmianie stron przez długi czas Zepter KPR prezentował się nieźle, wciąż utrzymując niski wynik na tablicy wyników. Jeszcze w 41 minucie było tylko 13:10.

Od tego czasu Orlen Wisła Płock zaczęła skończyła się jednak "bawić" i zaczęła budować wysoką przewagę, do czego Nafciarze przyzwyczaili ligowych rydwli. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:16 i trzy punkty zostały w Płocku.

Orlen Wisła Płock - Zepter KPR Legionowo 26:16 (11:7)

Orlen Wisła: Alilović (7/14 - 50%), Jastrzębski (6/17 - 40%) - Daszek 4, Żytnikow 3, Samoiła 3, Sroczyk 3, Lucin 3, Dawydzik 2, Michałowicz 2, Mihić 2, Mindegia 2, Piroch 2 oraz Serdio, Fazekas, Susnja, Krajewski.