Przebili drużyny z Ligi Mistrzów. To tam było najwięcej kibiców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Biuro Prasowe Orlen Superligi / Zawodnicy Arged Rebud Ostrovii
Materiały prasowe / Biuro Prasowe Orlen Superligi / Zawodnicy Arged Rebud Ostrovii
zdjęcie autora artykułu

Orlen Superliga opublikowała dane o frekwencji w rundzie zasadniczej. Drużyny występujące w Lidze Mistrzów - Industria Kielce i Orlen Wisła Płock musiały uznać wyższość niżej notowanego przeciwnika.

Przed rokiem Arged Rebud KPR Ostrovia zadebiutował w rozgrywkach Orlen Superligi. Wtedy w 3mk Arenie Ostrów zanotowano drugą najwyższą frekwencję. Teraz ten wynik udało się biało-czerwonym poprawić.

Średnio na trybunach zasiadało 2495 kibiców, co jednocześnie było najlepszym wynikiem w całej lidze. Drugie miejsce zajęła pod tym względem Industria Kielce, której spotkania śledziło 2382 widzów. Czołową trójkę uzupełniła Corotop Gwardia Opole.

Łącznie w rundzie zasadniczej odbyły się 182 mecze, które obejrzało 234752 osób. Daje to średnią frekwencję 1289 kibiców na spotkanie.

ZOBACZ WIDEO: Herosi WP. Jóźwik, Małysz, Świderski i Korzeniowski wybrali nominowanych

Meczem, który cieszył się największym zainteresowaniem, był pojedynek Orlen Wisły Płock z Industrią Kielce. Wtedy w Orlen Arenie pojawiło się 5465 widzów.

4200 osób pojawiło się na "Świętej Wojnie" w Kielcach, a 2950 widzów śledziło mecz Corotop Gwardii z Industrią. 2888 kibiców zgromadziły poniedziałkowe derby Wielkopolski pomiędzy Arged Rebud KPR a Energa MKS Kalisz.

W sobotę w ORLEN Superlidze Mężczyzn rozpocznie się faza play-off dla drużyn z miejsc 1-8 oraz walka w grupie spadkowej dla ekip sklasyfikowanych na pozycjach 9-14. Mistrz Polski wyłoniony zostanie pod koniec maja.

Czytaj także:Nie chcieli zawieść w derbach. "Nie mógłbym spojrzeć w lustro"Faza zasadnicza zakończona. Sprawdź pary play-off ORLEN Superligi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zostanie mistrzem Polski?
Orlen Wisła Płock
Industria Kielce
Ktoś inny
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)