Formalność w play-offach, walka o wszystko w play-outach. W sobotę początek fazy głównej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Biuro Prasowe ORLEN Superligi / Na zdjęciu: Michał Peret
Materiały prasowe / Biuro Prasowe ORLEN Superligi / Na zdjęciu: Michał Peret
zdjęcie autora artykułu

W sobotę, 6 kwietnia odbędą się pierwsze mecze Orlen Superligi po sezonie zasadniczym. Najlepszy zespół ligi, Industria Kielce jedzie do Kwidzyna. Ważne mecze rozegrają dwie ostatnie drużyny grające w play-outach.

Od tego sezonu rozgrywane są play-offy. Trudno spodziewać się, żeby w pierwszym dwumeczu górnej ósemki były większe emocje. MMTS Kwidzyn, który wywalczył w ostatniej kolejce miejsce w play-off zmierzy się z niepokonaną w polskich rozgrywkach w 2024 roku Industrią Kielce. Jakikolwiek inny wynik, niż pewne zwycięstwo przyjezdnych będzie dużą niespodzianką.

Zespoły z play-outów mają do zdobycia 15 punktów. Po dobrym okresie gry, Zepter KPR Legionowo przegrał znowu kilka meczów z rzędu i ma już 7 punktów straty do Energi Wybrzeża i 10 do Zagłębia. Legionowianie, żeby w ogóle myśleć o utrzymaniu muszą wygrać praktycznie wszystko. Na początek czeka ich mecz z Corotop Gwardią Opole, któa z 29 punktami jest w najlepszej sytuacji spośród tych sześciu zespołów.

Ciekawie może być w Piotrkowie Trybunalskim. Miejscowy Piotrkowianin przegrał sześć meczów z rzędu, ale wciąż ma 6 punktów więcej niż Energa Wybrzeże. Gdańszczanie niedawno, bo 2 marca pokonali u siebie piotrkowian aż 35:20, wygrywali też w kolejnych spotkaniach i ich sytuacja jest o niebo lepsza niż jeszcze półtorej miesiąca temu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor NBA nie przestaje zadziwiać. Jak on to trafił?

Ciekawie wygląda statystyka pięciu ostatnich meczów wszystkich zespołów grających w play-outach. Energa Wybrzeże zdobyło w nich 12 punktów - dokładnie tyle samo, co pięć pozostałych zespołów razem wziętych. To jasny sygnał, że gdańszczan teraz nie interesuje już tylko uniknięcie baraży, tylko spokojne utrzymanie. Piotrkowianin, który ostatni raz wygrał 19 lutego musi zacząć punktować, by nie sprawić sobie trudnej końcówki sezonu.

ORLEN Superliga, sobotnie mecze:

1. runda play-off: MMTS Kwidzyn - Industria Kielce, godz. 15:00

1. runda play-out: Zepter KPR Legionowo - Corotop Gwardia Opole, godz. 18:00 Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Energa Wybrzeże Gdańsk, godz. 18:00

Czytaj także: Polki o krok od ME 2024. Gdzie zagrają kolejny mecz?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty