Wicemistrz Polski zamknął kadrę na nowy sezon

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Orlen Superliga / MKS FunFloor Lublin / Zawodniczki MKS FunFloor Lublin
Materiały prasowe / Orlen Superliga / MKS FunFloor Lublin / Zawodniczki MKS FunFloor Lublin
zdjęcie autora artykułu

Mimo że nie dobiegł końca sezon 2023/24 w ORLEN Superlidze kobiet, to MKS FunFloor Lublin zamknął już skład na kolejne rozgrywki. Ostatnim nowym nabytkiem została bramkarka Antonija Mamić.

Sezon 2019/20 był ostatnim, w którym MKS FunFloor Lublin zdobył mistrzostwo Polski. Od trzech lat w ORLEN Superlidze kobiet ma miejsce dominacja MKS Zagłębia Lubin, który w rozgrywkach 2023/24 zmierza po kolejny tytuł.

Z tego powodu zespół z Lublina postanowił szybko zbudować kadrę na kolejny sezon, w którym po raz kolejny postara się o odzyskanie mistrzowskiego tytułu. W tym ma pomóc między innymi nowa bramkarka Antonija Mamić.

- Sądzę, że Antonija stanowić będzie dla nas dobry nabytek. To dziewczyna bardzo doświadczona i mająca świetne statystyki w reprezentacji i w klubie - powiedziała o nowym nabytku obecna trenerka MKS-u Edyta Majdzińska.

Austriaczka tym samym zamknęła kadrę lubelskiego zespołu na sezon 2024/25. Oprócz niej do klubu dołączą również Aleksandra Rosiak, Sylwia Matuszczyk, Szimonetta Planeta oraz Anouk Nieuwenweg.

- Dużo dobrego o lubelskim klubie słyszałam od Steli Posavec, która jest moją przyjaciółką. Mówiła, że jest tu szczęśliwa i usatysfakcjonowana. Pamiętam też biało-zielonych z przedsezonowego turnieju w Czechach. To było dawno temu, ale drużyna z Lublina zrobiła na mnie wrażenie. Obserwowałam też poczynania MKS-u FunFloor w bieżącej edycji Ligi Europejskiej - wyznała Mamić.

Przeczytaj także: Gwiazdor polskiego klubu stanie przed sądem. "Ściągnął i podciągnął spodnie" Mieszane nastroje po meczu w Płocku. "Wracamy dumni, ale i rozczarowani"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Probierz na polu golfowym. Zobacz, co poszło nie tak

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)