Wreszcie. Mistrz Polski z przełamaniem w Lidze Mistrzów

PAP / Marian Zubrzycki / Na zdjęciu: Leon Susnja z Orlen Wisły Płock podczas meczu z HC Eurofarm Pelister

Orlen Wisła Płock wygrała pierwszy mecz w sezonie 2024/25 Ligi Mistrzów. Mistrz Polski okazał się lepszy od macedońskiego HC Eurofarm Pelister (26:18) i w końcu zapunktował w fazie grupowej elitarnych rozgrywek.

Występy Orlen Wisły Płock w sezonie 2024/25 Ligi Mistrzów od samego początku były dalekie od ideału. Po 4. kolejkach mistrz Polski nie miał na koncie ani jednego punktu, przegrywając minimalnie trzy ostatnie spotkania.

W 5. serii spotkań Nafciarze mieli doskonałą okazję na przełamanie, bowiem gościli u siebie HC Eurofarm Pelister. Zespół z Macedonii Północnej przyjechał do Polski podbudowany ostatnim remisem z niepokonanym portugalskim Sportingiem CP.

Gospodarze od początku nadawali ton rywalizacji. Po tym, jak odskoczyli na 5:1 poszli za ciosem i jeszcze bardziej powiększyli przewagę (9:2). Już wtedy zanosiło się na to, że goście nie będą mieli nic do powiedzenia.

Jednak drugie 15 minut pierwszej połowy należało do przyjezdnych, którzy powoli zmniejszali stratę. Efektem tego była strata jedynie dwóch bramek po premierowej odsłonie tej rywalizacji (11:13).

Po zmianie stron Wisła ponownie zaczęła prezentować się lepiej od przeciwników, czego efektem było prowadzenie 17:12. Miejscowi kontrolowali boiskowe wydarzenia i dzięki temu po raz pierwszy w tym meczu odskoczyli na osiem bramek (23:15).

Wówczas nie było już żadnych wątpliwości, że Nafciarze przełamią fatalną serię i po raz pierwszy w tym sezonie Ligi Mistrzów zwyciężą. Ostatecznie utrzymali przewagę do samego końca triumfując 26:18.