2:0 dla gospodarzy - relacja ze spotkań kontrolnych MKS Nielby Wągrowiec z SPR Chrobrym Głogów

W rozegranych w dniach 8-9 stycznia meczach sparingowych pomiędzy miejscową Nielbą Wągrowiec, a Chrobrym Głogów dwukrotnie triumfowali gospodarze. W pierwszym spotkaniu miejscowi prowadzili prawie przez całe spotkanie. W drugim meczu drużyna Chrobrego rozegrała zdecydowanie lepsze zawody. Wykorzystując mniejszą koncentrację przeciwnika, zespół Jacka Okpisza prowadził przez długi okres. Jednak w końcówce skuteczniej zagrali podopieczni Edwarda Kozińskiego, którzy ponownie zwyciężyli różnicą czterech bramek.

Piotr Werda
Piotr Werda

W pierwszym spotkaniu kontrolnym, rozegranym w piątek o godzinie 19:00, Nielba pokonała w wągrowieckiej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, Chrobrego Głogów 31:27. Pierwsze dwie bramki zdobyli gracze Okpisza: Krystian Kuta oraz Łukasz Stodtko. Nielbiści wyrównali w 6 minucie (3:3). Dzięki udanym akcjom Łukasza Białaszka oraz Jakuba Płócienniczaka, żółto-czarni wyszli na 4-bramkowe prowadzenie (8:4, 12 minuta). Po skutecznie wykonanym rzucie karnym Dawida Przysieka było 12:7 dla drużyny miejscowej (21 minuta). Wynik do przerwy ustalił kołowy MKS-u, Bartosz Witkowski (16:11).

Po zmianie stron swoje drugie trafienie zaliczył Witkowski. Goście odpowiedzieli dwoma udanymi rzutami Macieja Ścigaja (17:13). W 35 minucie bramkarza gości pokonał Przemysław Krajewski, uzyskując 5-bramkowe prowadzenie (20:15). Przyjezdni przystąpili do odrabiania strat. W 43 minucie doszli już na dwie bramki (20:18). Choć było to tylko spotkanie sparingowe, to jednak żadna z drużyn nie zamierzała oddawać pola przeciwnikowi. Tym bardziej wągrowieccy piłkarze ręczni, którzy grali przed swoją wierną publicznością. Odpowiedzią Nielby na ataki ofensywne Chrobrego były bramki: Michała Janusiewicza, Łukasza Gieraka (dwa trafienia), oraz Bartosza Witkowskiego. Nielbiści ponownie odzyskali 5-bramkową przewagę (24:19, 46 minuta). Głogowianie zrewanżowali się m. in. dwoma bramkami Ścigaja, oraz Tomasza Mochockiego. Ten ostatni ustalił wynik spotkania (31:27, 60 minuta).

MKS Nielba Wągrowiec - SPR Chrobry Głogów 31:27 (16:11)

Nielba: Konczewski, Głębocki – Płócienniczak 6, Witkowski 3, Przysiek 3, Białaszek 3, Janusiewicz 3, Szulc 2, Gierak 2, Krajewski 2, Ciok 2, Szyczkow 2, Frołow 2, Kasprzak 1.

Chrobry: Szczęsny, Zapora - Ścigaj 7, Mochocki 4, Kuta 3, Misiaczyk 3, Paluch 2, Żak 2, Stodtko 2, Achruk 2, Wita 1, Świtała 1.

Kary: Nielba (6 minut), Chrobry (6 minut)

Widzów: 450

W drugim spotkaniu, rozegranym w sobotę o godzinie 10:30, ponownie triumfowali gospodarze. Szczypiorniści Nielby pokonali Chrobrego Głogów - znów różnicą czterech trafień (33:29).

Początek spotkania należał do podopiecznych Jacka Okpisza, którzy po 6 minutach prowadzili 3:0 (dwa trafienia Krzysztofa Misiaczyka, jedna bramka Łukasza Stodtko). Do remisu gospodarze doprowadzili dopiero po kwadransie gry (udana akcja Jakuba Płócienniczaka (7:7). Po trafieniu Andrieja Frołowa Nielbiści wyszli na 2-bramkowe prowadzenie (11:9, 20 minuta). Potem jednak nastąpił okres wyraźnej dekoncentracji w szeregach żółto-czarnych. Gracze Chrobrego zdobyli 6 bramek, nie tracąc przy tym ani jednej (11:15, 26 minuta). Bramki dla SPR-u w tej części zdobywali: Tomasz Mochocki (3), Marek Świtała (2), oraz Łukasz Achruk (1). Wynik do przerwy ustalił Krystian Kuta (14:18).

W drugiej połowie drużyna przyjezdna podwyższyła przewagę do 5-ciu trafień (15:20, 33 minuta). Kilka udanych rzutów Dawida Przysieka, Jakuba Płócienniczaka oraz Aloszy Szyczkowa doprowadziły najpierw do remisu (22:22, 44 minuta), a potem do prowadzenia MKS-u (25:23, 48 minuta). Na dziesięć minut przed końcem, wynik był jeszcze sprawą otwartą (28:27). Trafienia Krajewskiego oraz Przysieka (32:27, 57 minuta) spowodowały, że zwycięstwo Nielby stało się faktem.

MKS Nielba Wągrowiec - SPR Chrobry Głogów 33:29 (14:18)

Nielba: Przysiek 10, Szyczkow 6, Płócienniczak 5, Janusiewicz 2, Frołow 2, Ciok 2, Gierak 2, Krajewski 2, Szulc 1, Kasprzak 1.

Chrobry: Ścigaj 5, Mochocki 5, Świtała 4, Misiaczyk 3, Szymyślik 3, Paluch 2, Achruk 2, Żak 2, Stodtko 2, Kuta 1.

Kary: Nielba (4 minuty), Chrobry (12 minut)