Pewne zwycięstwo rywalek SPR-u Lublin

Szczypiornistki HCM Ştiinţa Baia Mare w środę zmierzyły się przed własną publicznością z CSM Cetate Deva. Było to spotkanie w ramach 15. kolejki rumuńskiej ekstraklasy. Drużyna z regionu Maramureş odniosła drugie zwycięstwo z rzędu w rodzimej lidze.

Wojciech Święch

Zespół HCM Ştiinţa Baia Mare rozpoczął ten mecz bardzo dobrze. W 5. minucie gospodynie prowadziły w stosunku 3:0. W dalszej części gry zawodniczki CSM Cetate Deva doszły do głosu. W 11. minucie przewaga miejscowych zmniejszyła się do jednej bramki (4:3).

Jednak w szeregach ekipy z regionu Maramureş świetną skutecznością wykazywała się Melinda Geiger. Przede wszystkim dzięki jej postawie na parkiecie podopieczne trenera Ioana Băbana w 20. minucie prowadziły 10:5, a na przerwę schodziły one do szatni przy stanie 15:11 na swoją korzyść.

Po zmianie stron przyjezdne tylko przez moment napędziły małego strachu drużynie z Baia Mare. W 45. minucie gospodynie prowadziły 20:18 i szczypiornistki CSM Cetate Deva mogły mieć nadzieję, iż uda im się odrobić straty. Jednak miejscowe w ostatnim kwadransie gry kontrolowały, to co działo się na boisku i ostatecznie odniosły zwycięstwo 29:22.

W składzie HCM Ştiinţa Baia Mare najskuteczniejszą piłkarką ręczną w środę była Melinda Geiger, która rzuciła 12 goli (w tym 2 z rzutów karnych). W szeregach gospodyń wyróżniała się również bramkarka Claudia Cetăţeanu. Popisała się ona bowiem 11 skutecznymi interwencjami przy rzutach rywalek.

Już w najbliższą niedzielę Ştiinţa Baia Mare zagra u siebie z SPR-em Lublin. Będzie to rewanż w ramach 1/8 finału Pucharu EHF. W pierwszym meczu polski klub wygrał 24:19 (12:9).

HCM Ştiinţa Baia Mare - CSM Cetate Deva 29:22 (15:11)