Kielczanki nie odrobiły lekcji - relacja z meczu AZS AWF Wrocław - KSS Kielce

KSS Kielce w pierwszej połowie długo prowadził z AZS AWF Wrocław, a w drugiej części niewiele ustępował Akademiczkom. Jednak w samej końcówce zawodniczki z Kielc opadły z sił, co bezlitośnie wykorzystały podopieczne Andrzeja Dudkowskiego, które wygrywając cały mecz 34:28, zapewniły sobie co najmniej barażowe miejsce w końcowym zestawieniu. Kolejny raz katem zespołu z Kielc okazały się zabójcze kontrataki ekipy AWF, a brylowała w nich Aleksandra Wojt, która aż dziewięciokrotnie skutecznie kończyła szybkie ataki.

Paweł Prochowski

Pierwsze minuty przebiegały pod dyktando KSS. Kielczanki, głównie za sprawą Mileny Kot i Mariji Gedroit szybko wyszły na prowadzenie i kontrolowały przebieg meczu. Wrocławianki otrząsnęły się z niemocy dopiero po dwudziestu minutach. Ostatnie chwile pierwszej połowy należały zdecydowanie do gospodyń, które szybko dogoniły rywalki, a niedługo potem je przegoniły. Po 30 minutach w Hali Wielofunkcyjnej wrocławskiego Stadionu Olimpijskiego na tablicy świetlnej widniał rezultat 16:14 dla AZS AWF.

W drugiej połowie gra toczyła się "bramka za bramkę". Kielczanki próbowały dochodzić rywalki, ale te pozwalały zmniejszyć straty jedynie do jednego gola. Decydujące uderzenie nadeszło w 54. minucie spotkania. Akademiczki zdobyły cztery gole z rzędu, podczas gry kielczanki nie były w stanie przedrzeć się przez szyki obronne wrocławianek. Wychodząc na pięciobramkowe prowadzenie, zawodniczki Andrzeja Dudkowskiego przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie AZS AWF pokonał KSS 34:28.

KSS zdecydowanie nie wyciągnął wniosków z pierwszego, lutowego meczu tych ekip. Tam kluczem do zwycięstwa AZS były zabójcze kontrataki, tym razem znów ten element gry dominował (vide zdobycz bramkowa Wojt). Przegrana na sprawia, że kielczanki znalazły się w szalenie trudnym położeniu i właściwie tylko cud może uratować je przed bezpośrednim spadkiem.

AZS AWF Wrocław - KSS Kielce 34:28 (16:14)