Miłe złego początki - relacja z meczu Vistal Łączpol Gdynia - Frisch Auf Göppingen

Niestety nie udało się piłkarkom ręcznym Vistalu Łączpolu Gdynia awansować do finału Challenge Cup. W rewanżowym spotkaniu 1/2 finału uległy przed własną publicznością Frisch Auf Göppingen 22:28 (13:13). Do finału awansowały Niemki, które wygrały również pierwszy mecz 29:24.

Damian Tabaka

Szczypiornistki Vistalu przystępowały do tego spotkania z wielkimi nadziejami, iż uda im się odrobić stratę pięciu bramek z pierwszego spotkania. Na trybunach stawiło się około tysiąca widzów, w tym mała grupa kibiców z Göppingen.

Początek spotkania należał do gospodyń. Szybkie ataki i dobra gra w obronie spowodowały, że gdynianki objęły prowadzenie 5:1 po rzucie z koła w wykonaniu Patrycji Kulwińskiej. Piłkarki Vistalu nie zwalniały tempa i po bramce zdobytej przez Karolinę Szwed prowadziły już 9:4 po kwadransie gry. Niestety po upływie zaledwie dwóch minut wynik brzmiał już tylko 9:7 po bramce zdobytej przez Jessice Schulz. W tym momencie o czas poprosił trener Jerzy Ciepliński. Po wznowieniu gry i bramce zdobytej przez Birute Stellbrink z drugiej linii wynik był remisowy 9:9. Gospodynie miały coraz większy problem w ataku pozycyjnym, jednak po rzucie karnym w wykonaniu Moniki Stachowskiej prowadziły 10:9. W kolejnych minutach gry zabrakło szczęścia zawodniczkom z Trójmiasta. Katarzyna Koniuszaniec trafiła w poprzeczkę, a za chwilę nie złapała piłki w kontrze. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 13:13.

Druga część spotkania rozpoczęła się od bramki zdobytej z siedmiu metrów przez Monikę Stachowską. Od tego momentu coraz lepiej zaczęły sobie radzić zawodniczki z Niemiec. Szybkie kontry i celne rzuty z drugiej linii musiały zaprocentować. Po bramce zdobytej z dobitki przez Anne Lene Unseld przyjezdne prowadziły już 15:19 w 40 minucie gry. Na kwadrans przed końcem Vistal przegrywał 17:21. Szczypiornistki z Gdyni nie poddawały się i ruszyły w pościg za drużyną Frisch Auf Göppingen. Po celnym rzucie karnym wykonanym przez Monikę Głowińską przegrywały już tylko 20:22. Niestety w kolejnych akcjach popełniały proste błędy, co skwapliwie wykorzystały przyjezdne. Po szybkiej, ładnej akcji bramkę zdobywa Katrin Schroeder i wynik brzmi 20:24 na siedem minut przed końcem. W ostatnich minutach gry piłkarki z Göppingen podwyższyły wynik i ostatecznie wygrały różnicą sześciu bramek.

Vistal Łączpol Gdynia - Frisch Auf Göppingen 22:28 (13:13)