Super Globe: Ciudad Real obronił klubowe mistrzostwo świata, Balić nie pomógł Katarczykom

W piątek piłkarze ręczni BM Ciudad Real obronili klubowe mistrzostwo świata z 2007 roku. Hiszpański zespół w finale turnieju Super Globe pokonał wzmocniony gwiazdami z Europy Al-Sadd Ad-Dauha z Kataru. Pojedynek między tymi drużynami był dosyć zacięty.

W tym artykule dowiesz się o:

W piątek w Katarze zakończyły się klubowe mistrzostwa świata w piłce ręcznej mężczyzn. W finale gospodarze Super Globe, Al-Sadd Ad-Dauha zagrali z obrońcami trofeum, szczypiornistami BM Ciudad Real. Mecz ten od samego początku był bardzo wyrównany. W 10. minucie spotkania drużyna z Europy prowadziła tylko w stosunku 5:4. Duża była w tym zasługa golkipera miejscowych, Mirko Alilovicia. Potem na krótko inicjatywę przejął katarski klub. Głównie dzięki dobrej postawie Kiriła Lazarowa oraz Ivano Balicia w 19. minucie było 8:6 na korzyść gospodarzy. Jednak Ciudad Real zdołał odrobić straty i ponownie wyjść na prowadzenie. Do przerwy ekipa z Półwyspu Iberyjskiego miała czterobramkową przewagę (15:11).

Po zmianie stron Al-Sadd Ad-Dauha rzucił się do ataków i momentami miał on stratę tylko jednego gola. Jednak w 44. minucie było 20:17 na korzyść podopiecznych trenera Talanta Dujszebajewa. Na cztery minuty przed końcem pojedynku zespół ze Starego Kontynentu miał już o sześć trafień więcej od rywali (28:22). Ostatecznie Ciudad Real zwyciężył 30:25 i Hiszpanie po raz drugi z rzędu wywalczyli klubowe mistrzostwo świata.

W piątek najwięcej goli dla ekipy z Kastylii-La Manchy rzucił Jérôme Fernandez. Zaliczył on 7 trafień. W szeregach Al-Sadd Ad-Dauha z 12 bramkami na koncie najskuteczniejszym strzelcem był Lazarow. Ivano Balić w tym spotkaniu umieścił 5 razy piłkę w siatce.

Trzecie miejsce w turnieju przypadło Zamalekowi Kair, który w piątek pokonał libański Al Sad w stosunku 33:22 (12:8). W barwach ekipy z Afryki wystąpił najlepszy strzelec imprezy - Ahmed al Ahmr, który w 5 spotkaniach zdobył 41 goli. Natomiast z 5. pozycji cieszyli się szczypiorniści brazylijskiego zespołu Unopar FEL/Sercomtel, którzy w decydującym o tym meczu odnieśli łatwe zwycięstwo 31:16 (16:8) nad AHF Souther Stars z Australii.