Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Nowy mistrz w beach handballu

Po raz pierwszy w historii sięgnęli po tytuł mistrza Polski w plażowej piłce ręcznej. Pomogła im w tym ogromna rzesza kibiców. Mowa o zespole Warmii Traveland Olsztyn, nowym plażowym mistrzu. Wśród kobiet wyczyn z poprzedniego sezonu powtórzyły zawodniczki AZS AWF Wrocław.
Bartosz Krysztofiak
Bartosz Krysztofiak

Olsztynianie nie najlepiej rozpoczęli turniej. Z wielkim trudem pokonali w pierwszym meczu Rondel Team Legnica 2:1. Drugi mecz to pojedynek z obrońcami tytułu, zespołem z Inowrocławia. Zwycięzcę rozstrzygnęła seria "schoot outów", w których lepsi okazali się inowrocławianie. W trzecim występie olsztynianie pewnie wygrali z Aulą Radom 2:0. Zwycięstwo to pozwoliło im zagrać w półfinale, w którym zmierzyli się z Gwardią Opole. Olsztynianie nie bez problemów pokonali opolan 2:0 i znaleźli się w finale.

Pierwsze finał rozegrały panie. Zmierzyły się w nim obrończynie tytułu z Wrocławia i Reflex Pyrki AZS Poznań. Wrocławianki z dużymi kłopotami, ale jednak pokonały zawodniczki z Poznania i to one mogły cieszyć się z podwójnego sukcesu jakim było mistrzostwo Polski a zarazem obrona tego tytułu.

Piąta potyczka Warmii Travelandu i Damy Radę w tym sezonie kończyła 2. Finał Mistrzostw Polski w Starych Jabłonkach. Przy wsparciu blisko dwóch tysięcy widzów olsztynianie, po raz pierwszy w historii, okazali się lepsi od inowrocławian, którzy tydzień wcześniej W Świnoujściu sięgnęli po Puchar Polski. Pierwsza połowa długo była wyrównana, obie ekipy miały kłopoty ze skutecznością. W olsztyńskiej bramce cuda wyczyniał Sebastian Sokołowski, dzięki czemu ostatecznie wygrała Warmia Traveland. W drugiej odsłonie niesieni dopingiem olsztynianie byli bezbłędni w defensywie i zabójczo skuteczni w atakach, więc wygrali 20:10, a cały mecz 2:0, zdobywając tytuł mistrzów Polski 2010.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski 2010:

mężczyźni:

1. Warmia Traveland Olsztyn
2. Damy Radę Inowrocław
3. GRU Poznań
4. Gwardia Opole
5. Rondel Team Legnica
6. Ekipa z Materaca
7. Aula Team Radom
8. Gwardia Koszalin

kobiety:

1. AZS AWF Wrocław
2. Pyrki Poznań
3. Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie
4. Squad Warszawa
5. Red Hot Czili Buk
6. UKS Polkowice
7. Relax Warszawa

Najlepszy zawodnik - Marcin Malewski
Najlepszy bramkarz - Sebastian Sokołowski

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
www.zprp.pl
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×