Superpuchar Hiszpanii nie dla CB Mar Alicante

W sobotę w Logroño odbył się mecz o Superpuchar Hiszpanii piłkarek ręcznych. Szczypiornistki CB Mar Alicante zagrały z aktualnymi mistrzyniami kraju, Itxako Reyno de Navarra. W spotkaniu tym obyło się bez niespodzianki.

Wojciech Święch

Pojedynek ten lepiej rozpoczęły zawodniczki Itxako. Zespół ze Wspólnoty Walenckiej swoją pierwszą bramkę zdobył dopiero w 7. minucie i w dodatku padła ona z rzutu karnego, a nie z akcji. Jednak później szczypiornistki CB Mar Alicante zaczęły grać zdecydowanie lepiej w defensywie, choć w ataku przydarzało im się zbyt wiele nieprecyzyjnych podań.

Poważne kłopoty CB Mar Alicante zaczęły się, kiedy czerwoną kartkę ujrzała Laimie Bernataviciute. Litwinka do tej pory była kluczową postacią w linii obrony ekipy prowadzonej przez trenera Estebana Roiga. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 10:10.

Po zmianie stron trzy pierwsze gole zdobyły piłkarki ręczne CB Mar Alicante. W kolejnych minutach zawodniczki Itxako Reyno de Navarra zaczęły dominować na parkiecie. Po czterech trafieniach z rzędu objęły one prowadzenie 17:15. W ostatnim kwadransie spotkania szczypiornistki CB Mar Alicante nie były w stanie zapanować nad nerwami. Poza tym nie wytrzymały one szybkiego tempa pojedynku i ostatecznie przegrały 21:28.

Itxako Reyno de Navarra - CB Mar Alicante 28:21 (10:10)