Rywalki Zagłębia Lubin nie zawiodły na inaugurację hiszpańskiej ligi

W Hiszpanii rozpoczął się nowy sezon Ligi ABF. W 1. kolejce ekstraklasy piłkarek ręcznych zmierzyły się ze sobą dwa zespoły, które zamierzają walczyć o miejsca gwarantujące prawo gry w europejskich pucharach.

Wojciech Święch

Szczypiornistki CB Mar Alicante zmierzyły się przed własną publicznością z zespołem AKABA Bera Bera. Gospodynie rozpoczęły mecz systemem obrony 5:1 i po dziesięciu minutach gry prowadziły 6:1. Jednak do przerwy miejscowe roztrwoniły sporą część przewagi. Pierwsza odsłona zakończyła się bowiem minimalnym zwycięstwem CB Mar Alicante w stosunku 11:10.

Kwadrans po zmianie stron było 20:19 na korzyść drużyny AKABA Bera Bera. Jednak w końcówce pojedynku podopieczne trenera Estebana Roiga przejęły ponownie inicjatywę i w całym spotkaniu odniosły zwycięstwo 30:27. W ekipie miejscowych najskuteczniejsza była duńska prawoskrzydłowa Lene Tobiasen, która rzuciła jedenaście bramek.

Klub CB Mar Alicante w trzeciej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów zagra dwumecz z KGHM Metraco Zagłębia Lubin.

CB Mar Alicante - AKABA Bera Bera 30:27 (11:10)