SPR Lublin za słaby na Ligę Mistrzyń - relacja z meczu SPR Lublin - KIF Vejen

W drugim dniu turnieju zostały rozegrane dwa spotkania. W pierwszym z nich węgierski DVSC Korvex pokonał serbski RK Zajeczar. Wygrana Węgierek zamknęła lubliniankom drogę do fazy zasadniczej Ligii Mistrzyń. W drugim spotkaniu Lubelski SPR uległ duńskiemu KIF Vejen 36:29.

Kamila Ziobro

Spotkanie rozpoczęły Dunki i już w 1. minucie za sprawą Maidy Arslanagic objęły jednobramkowe prowadzenie. Odpowiedź SPR-u była natychmiastowa i na 1:1 trafiła Dorota Małek. W 3. minucie po dwóch błędach lublinianek Dunki wyprowadziły dwie efektywne kontry i wynik brzmiał 3:2 dla przyjezdnych. W kolejnych minutach to piłkarki z Danii popełniły kilka prostych błędów, co SPR wykorzystał, zdobywając w ten sposób dwie bramki (4:4). W 10. minucie lubelskie piłkarki za sprawą Doroty Małek objęły prowadzenie (8:5) i wtedy szkoleniowiec Dunek, Lars Frederiksen zmuszony był poprosić o przerwę. Trener zmotywował swoje zawodniczki, które już w następnych minutach zdołały odrobić straty i później w 18. minucie wyjść na prowadzenie 11:10. W następnych minutach obydwie drużyny na zmianę zdobywały punkty, następnie w 28. minucie po celnym rzucie z karnego Susan Andersen SPR stracił kolejno trzy punkty (18:15 dla Dunek). Tuż przed syreną kończącą pierwszą połowę meczu skrzydłowa Małgorzata Majerek zdobyła jeszcze jedną bramkę ustalając wynik na 16:18.

Druga część spotkania zdecydowanie należała do zespołu KIF Vejen. W 33. minucie wynik brzmiał 19:18, a w kolejnych minutach Dunki tylko powiększały przewagę punktową. Piłkarki z Danii grały ostro w obronie i zdecydowanie w ataku, natomiast lublinianki nie mogły znaleźć sposobu by sforsować mur przeciwniczek. W 42. minucie było już 26:23, natomiast w 53. minucie 32:28. Szansa na wygraną SPR-u zmalała do zera, a zespół przyjezdnych do końca spotkania w każdym elemencie gry był górą. W 58. minucie było już 35:28, następnie lublinianki dorzucając na koniec jedną bramkę, ostatecznie przegrały 36:29.

SPR Lublin - KIF Vejen 29:36 (16:18)

SPR Lublin: Jurkowska, Baranowska, Danielczuk, Małek 4, Włodek 3, Wilczek 5, Majerek 6, Marzec, Wojdat, Repelewska 9, Sviderskiene 1, Figiel, Mihdaliova, Wojtas 1.
Kary: 1 x 2 min.