Dziesięciokrotni Mistrzowie Polski jak feniks z popiołów - relacja z meczu Wybrzeże Gdańsk - Alfa 99 Strzelno

Reaktywacja sekcji piłki ręcznej dziesięciokrotnego Mistrza Polski stała się faktem. SHC Wybrzeże Gdańsk w meczu z Alfą Strzelno zaprezentował iście mistrzowska formę, wygrywając inaugurację II ligi aż 50:15.

Michał Gałęzewski

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanego prowadzenia gospodarzy, którzy szybko wypracowali sobie wielobramkową przewagę. Co prawda goście ze Strzelna potrafili na początku zagrozić podopiecznym Marka Mońko i przegrywali na początku tylko 5:3, jednak później głos należał już tylko do gdańszczan. Z wyniku 5:3, po bramce bardzo aktywnego zdobywcy ośmiu bramek w pierwszej połowie obrotowego Wybrzeża Krzysztofa Jasowicza, prowadzili już 24:6 w 23 minucie spotkania! Później to prowadzenie powiększyli jeszcze w pierwszej połowie do wyniku 26:6. Ostatnie słowo nalezało do najskuteczniejszego w Alfie Strzelno Łukasza Lewandowskiego i pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 24:7.

Trener Mońko dał grać w drugiej połowie wszystkim zawodnikom. Po 30 minut zagrali dwaj bramkarze Wybrzeża Gdańsk - Marcin Głębocki, który pamięta jeszcze czasy starego Wybrzeża i Wojciech Kasperek. Najwięcej bramek w meczu - 11 zdobył wspomniany wcześniej Jasowicz, który został pozyskany z Sokoła Gdańsk, a tylko trafienie mniej zaliczył były zawodnik między innymi klubu Vive Kielce i reprezentacji Polski, Andrzej Bystram. W składzie zagrał też między innymi doskonale znany gdańskim kibicom Jacek Sulej, którego ekstraklasowe doświadczenie pomogło w dogrywaniu znakomitych piłek do partnerów. - Trudno cokolwiek powiedzieć o tym meczu szczególnie, że drużyna ze Strzelna jest bardzo młoda. Było to widać na boisku, więc zobaczymy co przyniosą następne mecze - skomentował Marek Mońko w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

Wartym wspomnienia jest obecność na trybunach wielu znakomitych przed laty zawodników, a także kibiców, którzy dopingowali Wybrzeże głośniej, niż miało to miejsce podczas meczów ekstraklasowego AZS-u AWFiS. Na trybunach znaleźli się między innymi Daniel Waszkiewicz, Kazimierz Dauksza, czy też Artur Siódmiak. Jak widać środowisko gdańskiej piłki ręcznej jest mocno zainteresowane wspieraniem reaktywowanego klubu i w niedługim czasie może to przynieść oczekiwane przez wszystkich efekty.

SHC Wybrzeże Gdańsk - Alfa 99 Strzelno 50:15 (28:7)

SHC Wybrzeże: Głębocki, Kasperek - Jasowicz 11, Bystram 10, Ciszewski 5, Ludian 5, Sieg 4, Sulej 4, Wiśniewski 3, Steege 3, Młynarek 2, Konop 2, Szupiluk 1 oraz Raciborski.

Alfa 99: Grabowski, Paulus - Lewandowski 6, Niemczewski 3, Suliński 1, Słowiński 1, Kotecki 1 oraz Poźniak, Wójcikowski, Mański, Wajdel, Liberski.