Młodzi Wiślacy nowym liderem! - relacja z meczu Orlen Wisła II Płock - Jurand Ciechanów

Drugi zespół płockiej Wisły pokonał na własnym parkiecie Juranda Ciechanów 34:29 i został nowym liderem rozgrywek I Ligi, a niezwykłą skutecznością w Derbach Mazowsza popisał się utalentowany rozgrywający Nafciarzy, który aż dziewięciokrotnie znajdował drogę do siatki rywali. Zwycięstwo okupione zostało okupione kontuzją jednego z liderów płockiego zespołu Tomasza Klingera, który uszkodził prawy staw skokowy.

Łukasz Luciński

Pierwszoligowe Derby Mazowsza z udziałem lidera z Ciechanowa i wicelidera z Płocka zapowiadały się niezwykle interesująco, jednakże już od pierwszych minut to gospodarze zdecydowanie przeważali. Wynik spotkania otworzył Michał Szczutowski, a chwilę później podwyższył doskonale dysponowany tego dnia Kamil Mokrzki.

Z każdą upływającą minutą przewaga podopiecznych Bogdana Janiszewskiego i Michała Skórskiego rosła, co można było również odczytać z tablicy świetlnej w popularnym "Blaszaku". W 11 minucie po rzucie Tomasza Klingera Nafciarze prowadzili pięcioma oczkami (9:4), by w kolejnych 10 minutach powiększyć swoją przewagę do 7 bramek (13:6). W końcówce pierwszej partii obraz nie uległ już zmianie i po syrenie kończącej tę część gry zespół rezerw Wisły mógł schodzić do szatni z zaliczką 8 goli (20:12).

Przerwa niewiele zmieniła w grze podopiecznych Pawła Nocha, którzy nie potrafili dotrzymać kroku nastolatkom z Płocka. Tego dnia zawodnicy ukształtowani w większości przez płocki klub byli nie do zatrzymania i przyjezdnym dopiero w końcowych minutach spotkania udało się zniwelować straty. Jurandowi nie pomogło 21 bramek, które zapisali na swoim koncie grający w Ciechanowie wychowankowie Wisły- Damian Piórkowski (9 trafień), Bartosz Starzyński (8) i Piotr Pakulski (4).

Ostatecznie Orlen Wisła II wygrała 34:29 i została nowym liderem rozgrywek, spychając na niższą pozycję Juranda. Efektowne zwycięstwo zostało okupione kontuzją Tomasza Klingera, który uszkodził staw skokowy.

Orlen Wisła II Płock - MKS Jurand Ciechanów 34:29(20:12)

Orlen Wisła II:
Witkowski, Dudek, Fiodor - Rupp, Klinger 5, A.Piórkowski 6, Rakowski 2, Paczkowski 6, Szczutowski 4, Mokrzki 9, Jędrzejewski, Kwiatkowski, Przygucki 1, Adamski 1

Jurand: M.Krajewski, Grzybowski - Krysiak 4, Niećko, Rurarz 1, D.Piórkowski 9, Starzyński 8, Prątnicki 2, Dmowski, Jurkiewicz, Nowaliński, R.Krajewski 1, Pakulski 4

Kary:

Orlen Wisła - 16 minut
(Mokrzki, Jędrzejewski po 4 min, A.Piórkowski, Rakowski, Kwiatkowski, Adamski po 2 min)

Jurand - 16 minut (R.Krajewski 6 min, Pakulski, Dmowski, Prątnicki, D.Piórkowski po 2 min)