Bundesliga: HSV wygrał w meczu na szczycie, męczarnie Kiel i Füchse

W środowy wieczór odbyły się kolejne spotkania 13. kolejki niemieckiej Toyota-Handball Bundesligi. W najciekawszym pojedynku HSV Hamburg zwyciężył Rhein-Neckar Löwen 32:31. Niespodziewanie długo męczyły się ekipy THW Kiel oraz Füchse Berlin.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Spotkanie z SC Magdeburg miało być dla podopiecznych Alfreda Gislassona szybką i przyjemną potyczką i co najważniejsze, miało dostarczyć łatwo dwa punkty. Nikt chyba nie przypuszczał, że Gladiatorzy postawią tak wysokie wymagania i będą prowadzić do przerwy 15:11. Zebry zwycięstwo zawdzięczają swojemu liderowi - Filipowi Jisze, który w całym spotkaniu zdobył dziewięć bramek. Kilończycy wygrali, mimo iż w całym meczu nie wykorzystali sześciu rzutów karnych.
THW Kiel - SC Magdeburg 25:22 (11:15)
Najwięcej bramek: dla Kiel - Jicha 9 (1/3), Ilić 4 (0/2), Ahlm 3; dla Magdeburga - Weber 10 (8/9), Grafenhorst 3, Jurecki 2.

Duże problemy z wygraną miał także wicelider tabeli - drużyna Füchse Berlin. Lisy przez długi okres meczu nie mogły zdominować szczypiornistów Balingen-Weilstetten. Mimo iż do przerwy berlińczycy prowadzili trzema bramkami, to w drugiej połowie goście szybko wyrównali i zwycięzca wyłoniony został dopiero w ostatnich minutach. Dwa punkty zapewniło Lisom zabójcze trio Ivan Nincevic - Bartłomiej Jaszka - Alexander Petersson. Polak zdobył w tym meczu sześć bramek, w tym dwie przesądzające o zwycięstwie swojej ekipy. Michał Kubisztal dorzucił dwa trafienia.
Füchse Berlin - HBW Balingen-Weilstetten 32:28 (18:15)
Najwięcej bramek: dla Füchse - Nincevic 10 (5/5), Jaszka 6, Petersson 6; dla Balingen - Herth 7 (2/3), Boisedu 5, Schlinger 5.

Na dobre tory powróciła ekipa MT Melsungen. Podopieczni Michaela Rotha po zeszłotygodniowym niespodziewanym zwycięstwie nad VfL Gummersbach, tym razem ograli TBV Lemgo. Melsungen od początku meczu przeważało i dyktowało warunki gry. Gospodarze w 17. minucie prowadzili 11:7, w 33. minucie 18:13, by ostatecznie zwyciężyć 27:26. Liderem MT był po raz kolejny Grigoris Sanikis, autor dziewięciu bramek. Dla Lemgo była to już trzecia porażka w tym miesiącu.
MT Melsungen - TBV Lemgo 27:26 (16:13)
Najwięcej bramek: dla Melsungen - Sanikis 9, Vasilakis 6, Karipidis 4 (3/4); dla Lemgo - Preiß 4, Strobel 4, Glandorf 3.

Największym wygranym 13. serii spotkań jest ekipa Frisch Auf Göppingen. Biało-zieloni dzięki pewnemu zwycięstwu nad DHC Rheinland i porażce Rhein-Neckar Löwen, awansowali na czwartą pozycję w tabeli. Podopieczni Velimira Petkovicia zanotowali piątą wygraną z rzędu i są niepokonani od połowy października. Liderami drużyny po raz kolejny był duet rozgrywających Pavel Horak (siedem bramek) - Michael Thiede (sześć trafień). Maciej Dmytruszyński zdobył jedną bramkę dla DHC. Jego ekipa przegrała trzeci kolejny mecz.
DHC Rheinland - Frisch Auf Göppingen 21:27 (6:12)
Najwięcej bramek: dla Rheinland - Holst 6 (4/4), Sigtryggsson 4, Nippes 3; dla Göppingen - Horak 7, Thiede 6, Haaß 4.