Piotrkowianin z nowym bramkarzem wygrał sparing

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W hali AWF w Katowicach szczypiorniści Piotrkowianina rozegrali pierwsze z zaplanowanych dziewięciu spotkań sparingowych. Ich rywalem była Olimpia Piekary Śląskie. Piotrkowianin wygrał 36:28 (19:12).

- Jesteśmy na etapie ciężkiej pracy, każdy z zawodników dostał szansę na grę. Przed nami jeszcze osiem gier kontrolnych, chcemy jak najlepiej przygotować się do najważniejszej dla nas części sezonu zasadniczego - powiedział po meczu trener Piotrkowianina Tomasz Matulski.

W piotrkowskiej bramce zadebiutował Bartłomiej Pawlak (w przeszłości Stal Mielec, NMC POWEN Zabrze). - Odbił 11 rzutów na 27 oddanych przez rywala. Za wcześnie jeszcze oceniać jego grę. Coś więcej o tym bramkarzu będzie można powiedzieć po sparingach z Końskimi oraz NMC POWEN-em Zabrze - mówi Matulski.

Olimpia Piekary Śląskie - Piotrkowianin 28:36 (12:19)

Piotrkowianin: Pawlak, Studziński - Wasilewski 1, Matiuk 2, Pilitowski 1, Wolski 2, Dankowski 3, P. Matyjasik 2, Mróz 5, D. Płócienniczak 1, Achruk 4, Laskowski 1, Wuszter 1, M. Matyjasik 4, Trojanowski 6, Masłowski 3.

Trenerzy: Tomasz Matulski, Sławomir Kamiński

Kolejny mecz sparingowy piotrkowscy szczypiorniści zagrają w czwartek - 13 stycznia w hali Relax. O 18:30 zmierzą się z pierwszoligowym KSSPR Końskie.

Bartłomiej Pawlak

Źródło artykułu:
Komentarze (0)