Mistrz lepszy do wicemistrza (wyniki)

W niedzielę piłkarze ręczni z PGNiG Superligi dokończyli 16. kolejkę spotkań. W szlagierowym pojedynku Vive Targi Kielce pokonały przed własną publicznością MMTS Kwidzyn.

Sławomir Bromboszcz

Spotkanie mistrza Polski z wicemistrzem było ozdobą 16. kolejki PGNiG Superligi. Podopieczni Bogdana Wenty w pojedynku z wymagającym rywalem potwierdzili swoją supremację w krajowych rozgrywkach. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando Vive Targów, które w 10 minucie prowadziły 6:3. Mistrzowie Polski szybko powiększali swoją przewagę, która w 20 minucie wynosiła już 8 bramek. Piłkarze ręczni z Kwidzyna zdołali jednak przed przerwą zmniejszyć rozmiary porażki i do szatni zeszli przy stanie 18:14. Po zmianie stron podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego kontynuowali swoją dobrą grę i do 45 minuty dotrzymywali kroku naszpikowanemu gwiazdami rywalowi. W ostatnich 15 minutach kielecki zespół pokazał, jak duże znaczenie ma długa i wyrównana ławka rezerwowych. Tą część gry kielczanie wygrali 12:4! Mistrz Polski potwierdził klasę i zasłużenie zwyciężył 38:23.

Po raz pierwszy w zespole Vive Targi wystąpił 31-letni Uros Zorman, rozgrywający pozyskany ze słoweńskiego klubu Celje Pivovarna Lasko.

W Wągrowcu zmierzyły się dwie drużyny walczące o utrzymanie, stawką tego pojedynku były zatem przysłowiowe "cztery" punkty. Przez pierwszy kwadrans na pakiecie w Wągrowcu toczyła się wyrównana walka, później inicjatywę przejęli piłkarze ręczni z Głogowa, którzy "odskoczyli" na trzy trafienia. Po pierwszej połowie bliżej zdobycia dwóch punktów był zespół Chrobrego - 16:15. Głogowianie nadawali ton rywalizacji do 40 minuty, kiedy to prowadzili 22:20. Później do głosu doszli szczypiorniści Nielby, którzy całkowicie zdominowali poczynania na parkiecie. Głogowianom nie pomogła nawet obecność w składzie Krzysztofa Misiaczyka, który wrócił na Dolny Śląsk po krótkiej przygodzie w Gorzowem Wielkopolskim. Nielba wygrała wysoko 36:29 i wywalczyła cenne dwa punkty.

Vive Targi Kielce - MMTS Kwidzyn 38:23 (18:14)
Najwięcej bramek: dla Vive - Rastko Stojkovic 7, Mirza Dżomba i Rafał Gliński po 5, Mariusz Jurasik 4, dla MMTS - Michał Peret i Michał Waszkiewicz po 6, Michał Adamuszek 5.

Nielba Wągrowiec - Chrobry Głogów 36:29 (15:16)
Najwięcej bramek: dla Nielby - Przemysław Krajewski 9, Dawid Przysiek i Łukasz Białaszek po 6, dla Chrobrego - Maciej Ścigaj 9, Krzysztof Misiaczyk i Michał Bednarek po 4.