Łatwa przeprawa Politechniki i SPR-u (wyniki)

PGNiG Superliga Kobiet wkracza w decydującą fazę. W sobotę szczypiornistki rozegrały 19. kolejkę spotkań. W pierwszym sobotnim pojedynku, zawodniczki Politechniki Koszalińskiej pewnie pokonały KPR Jelenia Góra 35:30 (20:11). Z kolei mistrzynie Polski - SPR Lublin odprawiły z kwitkiem Ruch Chorzów - 35:25 (15:11).

W tym artykule dowiesz się o:

Faworyzowana Politechnika Koszalińska pewnie pokonała w wyjazdowym spotkaniu KPR Jelenie Góra. Choć jeleniogórzanki przed tygodniem odniosły niezwykle cenne zwycięstwo w Kielcach, przedłużając tym samym szansę na awans do play-off, tak tym razem zaprezentowały się z goła odmiennie. Od pierwszych minut na parkiecie dominowały zawodniczki Politechniki Koszalińskiej, które przed przerwą wypracowały okazałe prowadzenie - 20:11. Po zmianie stron nieco rozluźnione takim obrotem spraw koszalinianki dały sobie nieco zmniejszyć pokaźną zaliczkę, jednak nie wpłynęło to na losy meczu. Ostatecznie Politechnika Koszalińska zapisała na swym koncie dwa punkty, zwyciężając w Jeleniej Górze - 35:30. Dla jeleniogórzanek porażka ta oznacza oddalenie się od upragnionego awansu do najlepszej ósemki, a tym samym pewnego utrzymania...

Kluczowe spotkanie w kotekście zrobienia milowego kroku do fazy play-off odbyło się we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska na przecie siebie stanęły siódemki AZS-u AWF Sport Concept Wrocław i KSS-u Kielce. Przed meczem obie ekipy miały po 12 punktów, w dodatku kielczanki nigdy nie wygrały na tym terenie, co dodawało smaczku temu pojedynkowi. Podopieczne Marka Karpińskiego w rundzie rewanżowej sprawiają duże problemy każdemu kolejnemu rywalowi, dlatego z optymizmem patrzono w stolicy Dolnego Śląska na ten pojedynek. Losy meczu potoczyły się jednak inaczej. Ekipa z województwa Świętokrzyskiego głównie za sprawą Marijy Gedrojć przed przerwą uzyskała niezwykle cenne i wysokie prowadzenie - 17:10. Ambitnie grające wrocławianki, po przerwie nie były w stanie odwrócić losów meczu. W spotkaniu o przysłowiowe "4 punkty" lepsze okazały się zawodniczki Zdzisława Wąsa, które zrobiły milowy krok w kontekście pozostania w Superlidze.

Porażka jeleniogórzanek, praktycznie przekreśliła szansę na awans do fazy play-off

Pewne i przekonujące zwycięstwo odniosły mistrzynie Polski - SPR Lublin. Obrończynie mistrzowskiego tytułu tym razem w wyjazdowym spotkaniu pokonały Ruch Chorzów - 35:25. Pierwsze skrzypce w szeregach SPR-u grały skrzydłowe: Sabina Włodek i Małgorzata Majerek - obie po 7 bramek. Łącznie ww. zawodniczki rzuciły prawie połowę bramek dla swojego zespołu! Chorzowianki na własnej skórze odczuły zabójcze kontrataki w wykonaniu podopiecznych Edwarda Jankowskiego. Szczypiornistki Ruchu Chorzów, by nie drżeć do ostatniej kolejki o ligowy byt - muszą w następnym spotkaniu wywalczyć komplet punktów, bowiem nad dziewiątym w tabeli AZS-em AWF Wrocław mają jedynie 3 punkty przewagi, a do końca sezonu zasadniczego pozostały jeszcze trzy kolejki.

KPR Jelenia Góra - Politechnika Koszalińska 30:35 (11:20)

Najwięcej bramek: dla KPR - Agnieszka Kocela 8, Marta Dąbrowska 7; dla KU AZS - Kamila Całużyńska 6, Tatiana Bilenia 5.

AZS AWF Sport Concept Wrocław - KSS Kielce 23:28 (10:17)

Najwięcej bramek: dla AZS - Grażyna Pietras 5, Beata Skalska 5, Alicja Łukasik 3; dla KSS - Marija Gedrojć 9, Katarzyna Grabarczyk 4, Marta Rosińska 4.

Ruch Chorzów - SPR Lublin 25:35 (11:15)

Najwięcej bramek: dla Ruchu - Marlena Lesik 9, Anna Pawlik 5; dla SPR - Sabina Włodek i Małgorzata Majerek - obie po 7.

Start Elbląg - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 19:30 (9:16)

Najwięcej bramek: dla Startu - Agnieszka Wolska, Edyta Szymańska - obie po 5, Hanna Sądej, Edyta Grudka i Anna Szott - wszystkie po 2; dla Zagłębia: Karolina Semeniuk-Olchawa 9, Kinga Byzdra 7, Anna Lisowska 4.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. - KS Zgoda Ruda Śląska 10:0

Vistal Łączpol Gdynia - MKS Latocha Sambor Tczew (14.02, godz. 18:00)

Tabela PGNiG Superliga Kobiet

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>