Piotrkowianin w I lidze, niespodzianka w Gorzowie (wyniki)

W środę zespoły walczące o utrzymanie w PGNiG Superlidze Mężczyzn rozegrały kolejne spotkania fazy play-out. W Gorzowie Wlkp. niespodziewane zwycięstwo odnieśli szczypiorniści GSPR-u, którzy pokonali Nielbę Wągrowiec.

W tym artykule dowiesz się o:

Faworytem środowego spotkania w Gorzowie Wlkp. byli bez wątpienia piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec. Podopieczni Giennadija Kamielina w fazie play-out odnieśli dwa zwycięstwa i wydawało się, iż mogą być już pewni utrzymania.

Borykający się z problemami kadrowymi, a raczej brakiem graczy o superligowych umiejętnościach gorzowski GSPR w minionej kolejce stracił szanse na utrzymanie. Osiem porażek z rzędu nie napawało optymizmem przed pojedynkiem z będącą na fali Nielbą Wągrowiec.

Tymczasem beniaminek niespodziewanie od pierwszych minut zaczął dyktować warunki. Zespół Henryka Rozmiarka szybko wypracował bezpieczną zaliczkę bramkową, pewnie kontrolując wynik meczu. Do szatni gorzowianie zeszli prowadząc 14:10. Wydawało się, iż w drugiej części zawodów piłkarze ręczni Nielby będą w stanie odrobić straty, jednak tego dnia GSPR był drużyną lepszą. Gospodarze nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, w dalszym ciągu kontrolując wynik. Ostatecznie GSSPR odniósł zasłużone zwycięstwo 31:25.

Piotrkowianin awans do elity wywalczył w sezonie 2003/2004

W drugim spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie Piotrkowianin Piotrków Tryb. podejmował Reflex Miedź Legnica. Zespół Sławomira Kamińskiego musiał w środę wygrać, by przedłużyć swoje nadzieje na utrzymanie. Gracze z Legnicy nie zamierzali jednak oddawać punktów rywalom.

Szczypiorniści Piotrkowianina dzielnie stawiali czoła podopiecznym Edwarda Strząbały tylko przez pierwszy kwadrans (8:8). Później do głosu doszli przyjezdni, którzy z każdą upływającą minutą powiększali swoje prowadzenie. Po pierwszej połowie tablica wyników pokazywała rezultat 15:12. Po zmianie stron w dalszym ciągu zespołem lepszym była Miedź, która szybko powiększała swoją przewagę bramkową. W 51 minucie legniczanie prowadzili już 25:16. Miejscowy szczypiorniści mieli zbyt mało argumentów, by zagrozić rywalom. Ostatecznie Miedź zwyciężyła 28:23.

Piotrkowianin po tej porażce oficjalnie pożegnał się z rozgrywkami PGNiG Superligi. Reflex Miedź dzięki potknięciu Nielby zwiększyła swoje szanse na wywalczenie 9. miejsca i uniknięcie gry w barażach o utrzymanie. O wszystkim zadecydują pozostałe do rozegrania trzy kolejki spotkań.

GSPR Gorzów Wlkp. - Nielba Wągrowiec 31:25 (14:10)

Najwięcej bramek: dla GSPR - Robert Fogler 9, Bartosz Starzyński 7, Arkadiusz Bosy 4, dla Nielby - Rafał Przybylski 8, Przemysław Krajewski 4, Kamil Ciok 3.

MKS Piotrkowianin - Reflex Miedź Legnica 23:28 (12:15)

Najwięcej bramek: dla Piotrkowianina - Piotr Masłowski 8, Maciej Pilitowski 6, dla Miedzi - Paweł Piwko 7, Adam Skrabania 5.