Remis na wagę zwycięstwa - relacja ze spotkania Słupia Słupsk - SPR Olkusz

W rewanżowym spotkaniu baraży I-stopnia w słupskiej hali Gryfia padł remis 23:23. Rezultat ten dla podopiecznych Michała Zakrzewskiego okazał się zwycięski i to Słupia Słupsk zmierzy się z AZS AWF Wrocław o awans do Superligi.

Dominik Wronka

Do pierwszego spotkania w Olkuszu, to właśnie gospodynie tego spotkania były głównymi pretendentkami do gry z AZS AWF Wrocław. Nie dlatego, że jest to zespół lepszy sportowo, co z resztą słupszczanki dwukrotnie udowodniły, ale Słupia do Olkusza jechała w zaledwie ośmioosobowym składzie - bez Dominiki Stroińskiej i kontuzjowanej Karoliny Szczukowskiej, która nie wzięła także udziału w rewanżu.

Przed rewanżem już drużyna znad Słupi uważana była za faworyta spotkania. Po bramce w trzeciej minucie Mai Zienkiewicz-Janikowskiej wszystko wskazywało na to, że przedmeczowe prognozy się spełnią. Jednak nic bardziej mylnego. Prowadzenie 1:0 było jedynym, jakie udało się osiągnąć słupszczankom w tym spotkaniu.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, choć wynik na tablicy świetlnej wyraźnie wskazywał na przewagę SPR-u Olkusz. Zawodniczki Krzysztofa Adamuszka już w pierwszych trzydziestu minutach gry potrafiły odejść gospodarzowi spotkania na dwie-trzy bramki i nadzieje na awans do baraży II-stopnia nieustannie trwały. Do przerwy było 9:11.

Na domiar niekorzystnego wyniku słupskiej ekipy. W ostatniej minucie pierwszej połowy kontuzji prawego kolana nabawiła się Dominika Stroińska i pewne było, że do końca meczu bronić musi Iwona Łoś.

Po powrocie na parkiet wiele się nie zmieniło… do 39. minuty, później boiskowe wydarzenia dawały powody do rozpaczy Michałowi Zakrzewskiemu, bo olkuszankom wystarczyło zaledwie sześć minut na to, by ich prowadzenie wzrosło do 5 bramek. Wynik 16:21 nie utrzymał się jednak długo. Słupskie strzelanie rozpoczęła Anna Ilska i w 52. minucie było tylko 20:21. Gdy do końcowej syreny brakowało zaledwie sześciu minut zawodniczki SPR Olkusz ponownie odskoczyły rywalkom. Tym razem na trzy bramki. Ostatnie minuty należały jednak do Słupi i po bramkach Anny Ilskiej, Natalii Borowskiej oraz Mai Zienkiewicz-Janikowskiej po sześćdziesięciu minutach gry było 23:23.

MKS Słupia Słupsk - SPR Olkusz 23:23 (9:11)