Słaba skuteczność Bartosza Jureckiego

Zawodnicy SC Magdeburg nie forsują tempa. Podczas przygotowań do nowego sezonu "Gladiatorzy" wzięli udział w turnieju, w którym rozgrywana była tylko jedna połowa. Dwa spotkania po 30 minut przyniosły SG zwycięstwa nad niżej notowanymi zespołami

Jakub Szczęsny

Podopieczni Franka Carstena pokonali w półfinale HC Einheit Halle 18:8, zaś w finale nie dali szans DHfK Leipzig, wygrywając 17:12.

W meczu z Eiheit próbką swoich umiejętności popisała się "stara gwardia" z Magdeburga. Robert Weber oraz Andreas Rojewski zdobyli 4 bramki dla swojej drużyny. Duet Damir Doborac i Bennet Wiegert o jedno trafienie był gorszy od swoich klubowych kolegów. Dwa trafienia na swoim koncie zapisał "latający holender"- Fabian van Olphen.

W finałowym starciu po 5 bramek dla 7 drużyny poprzedniego sezonu Bundesligi zdobyli: Ales Pajovic, Jure Natek oraz Stian Hauge Tönnesen.

Oprócz dwóch meczów testowych SC Magdeburg rozegrał jeden mecz towarzyski, tym razem 2x30 minut. Wygrana z HV Rot- Weiss 42:22, była popisem gracz pozyskanych przed sezonem. Matthias Musche zdobył 10 bramek, zaś Pajovic do spółki z Webberem 8 razy pokonywali bramkarzy rywali. W meczu z Rot- Wiess wystąpili zawodnicy, którzy narzekali na drobne urazy. Yves Grafenhorst oraz Kjell Landsberg są już gotowi do gry.

Trzech meczów sparingowych nie będzie dobrze wspominał Bartosz Jurecki. Kołowy reprezentacji Polski w turnieju towarzyskim tylko dwa razy był skuteczny z linii 6 metrów.