Bundesliga: Lisy lepsze od Magdeburga, 4 bramki Jaszki

W rozegranym awansem spotkaniu 3. kolejki niemieckiej Toyota Handball Bundesligi, Füchse Berlin pokonało na wyjeździe SC Magdeburg 29:27 (16:15). Dla ekipy popularnych Lisów cztery bramki zdobył rozgrywający reprezentacji Polski, Bartłomiej Jaszka.

Pojedynek rozgrywany w magdeburskiej hali GETEC-Arena zdecydowanie lepiej rozpoczęli zawodnicy berlińskich Lisów, którzy już w 6. minucie po dwóch szybkich kontratakach i trafieniach Ivana Nincevicia objęli trzybramkowe prowadzenie (2:5). Podopieczni Dagura Sigurdssona, którzy będą grupowymi rywalami Vive Targów Kielce w rozgrywkach Ligi Mistrzów, powiększyli swe prowadzenie w 19. minucie (9:13), jednak fatalna postawa w końcówce pierwszej połowy sprawiła, że na przerwę obie ekipy zeszły przy rezultacie 15:16 dla berlińczyków.

W drugiej części meczu żaden z zespołów nie mógł wypracować sobie kilkubramkowej przewagi aż do 47. minuty, gdy skuteczne interwencje Silvio Heinevettera oraz dwa trafienia Bartomieja Jaszki dały ekipie Füchse prowadzenie 19:23. Mimo ambitnej postawy gospodarzy w ostatnich minutach, drużyna Lisów "dowiozła" bezpieczną przewagę do końcowego gwizdka i odniosła drugie zwycięstwo w sezonie.

W berlińskim zespole z bardzo dobrej strony pokazał się po raz kolejny Sven-Sören Christophersen (7 bramek), który podpisał z ekipą ze stolicy Niemiec nowy kontrakt obowiązujący do 2015 roku. Udane zawody rozegrał ponadto Bartek Jaszka, który do 4 trafień dopisał także kilka asyst. Wtorkowy wieczór będzie chciał jak najszybciej zapomnieć natomiast obrotowy Gladiatorów z Magdeburga, Bartosz Jurecki. Reprezentant Polski, który przyzwyczaił nas do regularnych występów na wysokim poziomie tym razem zagrał na bardzo niskiej skuteczności i zaledwie raz wpisał się na listę strzelców. W ekipie gospodarzy najskuteczniejszym zawodnikiem był Andreas Rojewski, autor 7 bramek.

SC Magdeburg - Füchse Berlin 27:29 (15:16)

Magdeburg: Gustavsson, Eijlers - Rojewski 7, Natek 5, Weber 5 (2/3), van Olphen 4, Hornke 2, Grafenhorst 1, Jurecki 1, Pajović 1, Tönnesen 1, Doborac, Landsberg, Wiegert.

Füchse: Heinevetter, Stochl - Christophersen 7, Petersson 6, Nincević 5 (1/2), Jaszka 4, Bult 3, Sellin 2, Pevnov 1, Romero 1, Laen, Löffler, Spoljarić.

Kary: 2 min (van Olphen) - 6 min (Löffler, Pevnov, Stochl).

Widzów: 5 117.

Tabela Toyota-Handball Bundesligi

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>