SPR liderem, pierwsze punkty Pogoni - podsumowanie 3. kolejki PGNiG Superligi kobiet

Za nami spotkania 3. kolejki PGNiG Superligi kobiet. W starciu beniaminków wysokie zwycięstwo odniosły szczypiornistki SPR Pogoni Baltica Szczecin, które rozbiły Finepharm Polkowice. Tempa nie zwalnia też Vistal Łaczpol Gdynia. Podopieczne Thomasa Orneborga tym razem łatwo pokonały chorzowski Ruch. Z kolei w meczu okrzykniętym hitem 3. kolejki wicemistrzynie Polski - SPR Lublin - pokonały Politechnikę Koszalińską.

Łukasz Wojtczak
SPR Pogoń Baltica Szczecin Starcie beniaminków wzbudziło spore emocje, zwłaszcza że oba zespoły pozostawały przed tym spotkaniem z zerowym dorobkiem punktowym. Jednak pojedynek rozgrywany w Polkowicach był wyrównany tylko w pierwszej połowie. W drugich 30 minutach szczypiornistki SPR Pogoni Baltica Szczecin udowodniły, że są zespołem o klasę lepszym od swoich rywalek. Zaledwie 10 minut wystarczyło Pogoni aby zdobyć 13 kolejnych bramek, tracą przy tym jedną. Po tym nokaucie polkowiczanki już się nie podniosły. Być może pierwsze zdobyte punkty w sezonie wpłyną mobilizująco na szczecinianki i podopieczne Roberta Czyża przestaną być postrzegane jako dostarczycielki punktów. Tymczasem Finepharm znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Zespół z Polkowic wyraźnie odstaje od reszty stawki, co nie wróży mu sukcesu w nadchodzącym sezonie. Zespół Finepharmu będzie raczej musiał z całych sił walczyć o pozostanie w lidze. SPR Lublin Cenne zwycięstwo odnotowały szczypiornistki SPR-u Lublin. Wicemistrzynie Polski w najciekawszym spotkaniu 3. kolejki pokonały Politechnikę Koszalińską. Mecz dwóch czołowych zespołów Superligi obfitował w wiele prostych błędów i rozczarował swoim poziomem, ale dla lublinianek najważniejsze są kolejne dwa oczka na koncie. Lublinianki dzięki trzeciej wygranej zostały liderkami rozgrywek. Plus dla SPR-u należy się również za walkę do końca. Podopieczne Edwarda Jankowskiego po 30 minutach przegrywały z Politechniką 11:13 i dopiero w drugiej połowie zdołały odrobić straty.
SPR Lublin po 3. kolejce spotkań został liderem PGNiG Superligi
EKS Start Elbląg Fatalna passa Startu Elbląg trwa w najlepsze. Podopieczne Grzegorza Gościńskiego doznały trzeciej porażki z rzędu. Tym razem elblążanki uległy we Wrocławiu AZS-owi. Ambicji szczypiornistkom Startu nie można wprawdzie odmówić, ale liczą się punkty, a tych w Elblągu jak na lekarstwo. Start obok Finepharmu pozostaje jedynym zespołem z zerowym dorobkiem.
Trener Grzegorz Gościński ma coraz większe powody do niepokoju. Jego podopieczne mają na koncie już trzy porażki z rzędu
Finepham Polkowice Trudno oprzeć się wrażeniu, że beniaminek z Polkowic do złudzenia przypomina zespół Latochy Sambora Tczew z poprzednich rozgrywek. Mecz z Pogonią Szczecin dobitnie pokazał, że polkowiczanki wyraźnie odstają od reszty stawki. Jeśli sytuacja szybko się nie zmieni, to Finepharm będzie miał ogromne problemy nie tylko z pozostaniem w lidze, ale podobnie jak Sambor, ze zgromadzeniem przynajmniej "honorowej" liczby punktów. Wysoka porażka z Pogonią, to duże rozczarowanie. Pewne wygrane Vistalu i Piotrcovii W pozostałych spotkaniach 3. kolejki Vistal Łączpol Gdynia odniósł trzecie z rzędu przekonywujące zwycięstwo nad Ruchem Chorzów, a Piotrcovia Piotrków Trybunalski równie łatwo pokonała jeleniogórski KPR. Oba zespoły mają na koncie komplet 6 punktów. Spotkanie KSS-u Kielce z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin zostało przełożone na 16 listopada ze względu na udział mistrzyń Polski w turnieju kwalifikacyjnym Ligi Mistrzyń. Cytat kolejki: - Przestrzeliliśmy pięć rzutów karnych, w drugiej połowie stuprocentowe sytuacje miała Ola Kobyłeckia. Tak naprawdę to gospodynie mogą mówić o dużym szczęściu - powiedział po meczu SPR Lublin - Politechnika Koszalińska opiekun zespołu gości, Waldemar Szafulski. Ligowe statystyki Mecze - zwycięstwa gospodarzy: 4 - remisy: 0 - zwycięstwa gości: 1 Bramki - średnia bramek na mecz: 55,6 - średnia bramek gospodarzy: 28,8 - średnia bramek gości: 26,8 Wyniki 3. kolejki PGNiG Superligi kobiet: Piotrcovia Piotrków Tryb. - KPR Jelenia Góra 34:24 (17:9) RELACJA AZS AWF Gardinia Wrocław - Start Elbląg 24:23 (12:13) RELACJA WYPOWIEDZI Vistal Łączpol Gdynia - Ruch Chorzów 36:25 (19:14) RELACJA WYPOWIEDZI SPR Lublin - Politechnika Koszalińska 28:26 (13:16) RELACJA WYPOWIEDZI UKS Finepharm Polkowice - SPR Pogoń Baltica Szczecin 22:36 (11:13) RELACJA KSS Kielce - KGHM Metraco Zagłębie Lubin – 16.11.2011 Tabela PGNiG Superliga Kobiet