Emocje w Berlinie, kolejna porażka Vive Targów

W rozegranym w niedzielę spotkaniu 2. kolejki Ligi Mistrzów piłkarze ręczni Vive Targów Kielce doznali kolejnej porażki, tym razem ulegając Füchse Berlin 27:30 (15:14).

Sławomir Bromboszcz

Füchse Berlin - Vive Targi Kielce 30:27 (14:15)

Vive Targi: Marcus Cleverly - Michał Jurecki 5, Mateusz Jachlewski 3, Thorir Olafsson 1, Rastko Stojkovic 3, Denis Buntic 3, Grzegorz Tkaczyk 5 - Piotr Grabarczyk, Tomasz Rosiński 3, Mariusz Jurasik 4;

Najwięcej bramek: dla Fuchse - Sven-Soren Christophersen 6, Torsten Laen 6, Ivan Nicevic 4.

Kary: Fuechse - 2, Vive Targi - 14 minut. Sędziowie - Nordine Lazaar i Laurent Reveret (obaj Francja). Widzów 8000.

Piłkarze kieleccy z dużym animuszem rozpoczęli mecz w Berlinie. Nie ustępowali rywalom, a nawet wypracowali kilkubramkową przewagę. Na przerwę schodzili prowadząc 15:14.

Po zmiane stron pikarze Vive długo utrzymywali korzystny wynik. W końcówce się jednak pogubili. Od stanu 27:25 dla kielczan już tylko berlińczycy zdobywali bramki. Zawodnicy Vive popełniali coraz więcej fauli i byli wykluczani z gry przez francuskich sędziów.

Przed tygodniem wicemistrzowie Polski ulegli u siebie węgierskiemu zespołowi MKB Veszprem 25:29 (10:17). W czwartek Vive Targi gra z Niedźwiedziami w Czechowie (Rosja).