Liga Mistrzów: sensacyjne porażki Montpellier i Kopenhagi

W sobotnie pięć spotkań 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wysoką wygraną odnieśli broniący tytułu zawodnicy FC Barcelony Intersport, a ważne zwycięstwa zanotowali gracz Pick Szeged oraz Reale Ademar Leon.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Grupa A

We wczorajszym dniu odbyło się wyłącznie jedno spotkanie grupy A. Na parkiecie hali w Sarajewie doszło do starcia pomiędzy szczypiornistami miejscowej HC Bosnii a obrońcą tytułu, ekipą FC Barcelony Intersport. Gospodarze nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki z zawodnikami z Katalonii, którzy jeszcze przed przerwą wypracowali sobie aż dwanaście bramek przewagi (21:9). W drugiej części meczu podopieczni Xaviego Pasquala, którzy wystąpili bez Siarheia Rutenki oraz Cedrika Sorhaindo zdołali wyśrubować swe prowadzenie do rozmiarów dwudziestu sześciu bramek (43:17), co okazało się najwyższym zwycięstwem Blaugrany w europejskich rozgrywkach.

Zmagania 5. kolejki w grupie A zakończy starcie Chambery Savoie HB z Croatią Osiguranje Zagrzeb.

HC Bosna Sarajevo - FC Barcelona Intersport 17:43 (9:21)
Najwięcej bramek: dla Bosnii - Medić 7, Vrazalić 3, Terza 2; dla Barcelony - Aguirrezabalaga 6, Garcia Lorenzana 5, Rocas Comas 5.

IK Sävehof - Kadetten Schaffhausen 31:25 (14:14) / 17.11.2011
Najwięcej bramek: dla Sävehof - Friden 8, Apelgren 7, Schefvert 4; dla Kadetten - Graubner 6, Kukucka 4, Tominec 4.

6 HC Bosna Sarajevo 5 0 0 5 97:159 0

Grupa B Piątą serię spotkań w grupie B zakończy pojedynek pomiędzy duńskim Bjerringbro-Silkeborg a Chekhovskimi Medvedami. Spotkanie to będzie niezwykle ważne dla szczypiornistów Vive Targów Kielce, którzy na półmetku fazy grupowej Ligi Mistrzów zajmują czwartą lokatę w tabeli. Niedźwiedzie są piąte ze stratą dwóch punktów do kielczan, a Bjerringbro zamyka tabelę z zerowym dorobkiem. Füchse Berlin - MKB Veszprem 24:29 (13:15) / 14.11.2011 Najwięcej bramek: dla Füchse - Laen 5, Christophersen 4, Jaszka 4; dla Veszprem - Terzić 7, Vujin 6, Reinaldo Perez 5. Vive Targi Kielce - Atletico Madryt BM 29:37 (14:19) / 16.11.2011 Najwięcej bramek: dla Vive Targów - Jurecki 11, Buntić 5, Stojković 4; dla Atletico - Lazarov 8, Markussen 8, Canellas 5. Bjerringbro-Silkeborg - Chekhovskie Medvedi / 20.11.2011, godz. 16:50

6 Bjerringbro-Silkeborg 4 0 0 4 106:129 0

Grupa C Nie udało się szczypiornistom Orlen Wisły Płock sprawić niespodzianki i pokonać drużynę mistrza Niemiec, HSV Hamburg. Spotkanie rozgrywane w płockiej Orlen Arenie dostarczyło wiele emocji, lecz popularni Nafciarze byli równorzędnym rywalem dla niemieckiej ekipy jedynie w trakcie pierwszej połowy, która zakończyła się minimalnym prowadzenie HSV (14:13). Obszerną relację z tego spotkania przeczytają Państwo klikając TUTAJ. W drugim sobotnim spotkaniu grupy B szczypiorniści Metalurga Skopje nie dali najmniejszych szans drużynie HCM Constanty. Podopieczni Lino Cervara tuż przed przerwą zdołali wypracować sobie kilkubramkowe prowadzenie, którego nie oddali do ostatniego gwizdka. Mistrza Macedonii do zwycięstwa poprowadził lider klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów, Naumce Mojsovski (8 trafień). Orlen Wisła Płock - HSV Hamburg 26:30 (13:14) Najwięcej bramek: dla Orlen Wisły - Kubisztal 5, Toromanović 4, Bäckström 3; dla Hamburga - Hens 8, Jansen 3, Lijewski 3. HC Metalurg Skopje - HCM Constanta 25:18 (12:8) Najwięcej bramek: dla Metalurga - Mojsovski 8, Marković 4, Rakcević 4; dla Constanty - Stavrositu 3, Toma 3, Angelovski 2. HC St.Petersburg - RK Cimos Koper 26:35 (16:18) / 16.11.2011 Najwięcej bramek: dla Petersburga - Nasyrov 6, Shindin 6, Pronin 3; dla Cimos Koper - Skube 9, Rapotec 7, Bombac 5. Tabela Grupy C

1 HSV Hamburg 5 5 0 0 152:120 10
2 HC Metalurg 5 3 1 1 134:125 7
3 RK Cimos Koper 5 3 0 2 135:127 6
4 Orlen Wisła Płock 5 2 0 3 137:143 4
5 HC St.Petersburg 5 1 1 3 124:147 3
6 HCM Constanta 5 0 0 5 123:143 0

Grupa D Zdecydowanie najwięcej emocji dostarczyły spotkania grupy D, które dodatkowo przyniosły dość sensacyjne rozwiązania. Gorycz porażki przełknąć musieli szczypiorniści mistrza Francji, Montpellier Agglomeration, którzy niespodziewanie ulegli Pick Szeged 35:38 (17:18). Drużyna Nikoli Karabaticia przez większą część pierwszej połowy kontrolowała wynik pojedynku, prowadząc w 18. minucie 14:9, jednak ambitni Węgrzy zdołali odwrócić losy pojedynku i jeszcze przed przerwę uzyskali prowadzenie 18:17. W drugiej części meczu gospodarze nie zaprzepaścili swej okazji, bezwzględnie wykorzystując wszelkie błędy Francuzów. Do wygranej zawodników z Szeged poprowadził słowacki internacjonał, Frantisek Sulc, autor 9 bramek. Równie ciekawie było w Leon, gdzie Reale Ademar zmierzył się z AG Kopenhagą. Będąca zdecydowanym faworytem drużyna z Danii musiała jednak uznać wyższość Hiszpanów, którzy przesądzili o swej wygranej w ostatnich stu sekundach rywalizacji. Zwycięstwo ekipy z Półwyspu Iberyjskiego przypieczętował serbsko - rosyjski duet Dolibor Cutura (4 bramki) - Denis Krivochlykov (2 trafienia). Dla szczypiornistów z Kopenhagi była to pierwsza strata punktów w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. W niedzielę rozegrane zostanie ostatnie spotkanie 5. rundy gier w grupie D. W Sparkassen-Arena zmierzą się wicemistrz Niemiec THW Kiel oraz Partizan Belgrad. Pick Szeged - Montpellier Agglomeration 38:35 (18:17) Najwięcej bramek: dla Pick Szeged - Sulc 9, Lekain 8, Anscin 6; dla Montpellier - Accambray 10, Honrubia 7, Karabatic 6. Reale Ademar Leon - AG Kopenhaga 28:26 (14:12) Najwięcej bramek: dla Reale Ademar - Garcia Robledo 9, Stranovsky 5, Cutura 4; dla Kopenhagi - Hansen 7, Larsen 6, Atlason 4. THW Kiel - Partizan Belgrad / 20.11.2011 godz. 17:00 Tabela Grupy D

1 Reale Ademar Leon 5 3 1 1 158:151 7
2 AG Kopenhaga 4 3 0 1 124:106 6
3 Montpellier Agglomeration 5 3 0 2 162:153 6
4 Pick Szeged 5 2 0 3 148:167 4
5 THW Kiel 3 1 1 1 89:78 3
6 Partizan Belgrad 4 0 0 4 103:129 0