KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nie oceniam pracy poprzedników - rozmowa z Robertem Nowakowskim, trenerem Pogoni Baltica Szczecin

Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Takie stwierdzenie można wywnioskować z pracy, jaką wykonuje od prawie miesiąca w klubie SPR Pogoń Baltica Szczecin trener Robert Nowakowski. Już na samej rozgrzewce co chwilę instruował swoje podopieczne i wprowadzał pewne korekty. Po postawie dziewczyn widać również zupełnie inne podejście do meczu. Odmiana widoczna jest nie tylko pod względem psychologicznym, ale również fizycznym. Po spotkaniu szkoleniowiec udzielił portalowi SportoweFakty.pl krótkiego wywiadu.

Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski
Krzysztof Kempski: Za Panem już prawie miesiąc pracy w Szczecinie. Gdzie Pana zdaniem są największe braki w drużynie? Robert Nowakowski: Jeśli mowa o brakach personalnych to na pewno na prawe rozegranie potrzebujemy lewej ręki. Tego nie da się ukryć. W każdym zespole powinna być dziewczyna potrafiąca grać lewą ręką. Brakami są również wyszkolenie indywidualne i siła. A te mocniejsze strony? - Ambicja, wola walki. To na razie musi wystarczyć. Jest jeszcze za wcześnie, by móc wymagać czegoś więcej. Półmetek ligi za nami. Na koncie tylko 3 punkty. Nie uważa Pan, że jednym z powodów takiej sytuacji było ściągnięcie przez Pana poprzednika aż 9 młodych zawodniczek niż np. 3-4, ale już ogranych i doświadczonych? - Ja powiem tak. Nie oceniam pracy poprzedników. Nie wiem kto decydował o tych wzmocnieniach kto przyjdzie a kto nie przyjdzie. Z takim pytaniem należałoby się skierować do zarządu klubu. Ja wziąłem taki zespół, jaki wziąłem. Dużo bramek dla ekipy ze Szczecina zdobywa młoda Agata Cebula. Dobre mecze przeplata jednak słabszymi. Co jest powodem takiej mieszanej gry tej rozgrywającej? - W tym meczu taką grę Agaty wymusiły wydarzenia boiskowe. Zanotowała występ nie tyle słabszy, co musiała grać bardziej asekuracyjne z powodu tych wymuszonych fauli ofensywnych. Nie wiem skąd sędzia raz wziął kroki Cebuli. Nie wiem, jak można gwizdać "ofens", gdy zawodniczka jest w ruchu i wymusza po prostu, bo to jest wymuszanie. Nie mam zielonego pojęcia. To jest dla mnie dziwne. Myślę, że to dla Agaty było takie asekuracyjne, by nie popełniać więcej tych błędów.
Adriana musi się jeszcze dużo uczyć - ocenił dobrze rokującą bramkarkę Robert Nowakowski
Zaryzykuję stwierdzenie, że gdyby nie ta zawodniczka to dla Pogoni tych bramek nie za bardzo kto miałby zdobywać, choć dziś taką zawodniczką była np. Katarzyna Pasternak. - To nie jest tak do końca, bo każdy tutaj układa swoją cegiełkę. Tu nie ma liderki. To ma być zespół. Jedyną chyba formacją, która nie wymaga w tej chwili wzmocnień jest pozycja w bramce. Zgodzi się Pan z tą teorią? - Nie, nie zgadzam się z tą opinią z tego względu, że jest to jeszcze młoda dziewczyna i musi się jeszcze dużo uczyć i przydałaby się bardziej doświadczona, która będzie przekazywać jej informacje i niezbędną wiedzę. Rozmawiał Pan już z prezesem o koniecznych wzmocnieniach w drużynie na poszczególne pozycje? - Temat jest "rzucony" w zarządzie, ale co będzie to zobaczymy.
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (3)
 • puławy Zgłoś komentarz
  Robert powodzenia :)))
  • miś uszatek Zgłoś komentarz
   Powinien powiedzieć wprost, że nie wszystkie transfery były udane, niektóre z tych nowych dziewczyn w ogóle nie grają. Powinni sie dogadać, rozwiązać umowy, dać tym dziewczynom pograć
   Czytaj całość
   gdzie indziej, a w ich miejsce ściągnąć ze 2 bardziej doświadczone dziewczyny. P.S. trener ma racje odnośnie meczu z Wrocławiem, to co robili sędziowie, to kabaret.
   • kibic Zgłoś komentarz
    Niech sobie Rolke ściągnie.Będzie wesoło!
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×